Zil Şal ve Gül Endülüs’te Raks
İSPANYA & ENDÜLÜS
BARSELONA PARK GUELL LA RAMBLA VALENCİA GRANADA AL HAMRA SARAYI ALBAİZİN MALAGA SEVİLLA CORDOBA CAMİİ TOLEDO MADRİD
FLEMEONKO GECESİ
02 Ekim - 08 Ekim 2022

02 Ekim 2022 1. Gün

Sabah saat 02.30’da Adana Şakirpaşa Havalimanı İç Hatlar terminalinde buluşmamızın ardından acenta yetkilimiz ile birlikte bilet ve bagaj işlemleri sonrası THY  TK2451 sefer sayılı uçuşu ile saat 03.50’de İstanbul Havalimanı’na hareket. 05.25’de İstanbul’a inişimiz sonrası dış hatlar terminalinden Türk Hava Yolları’nın TK 1853 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.20’da Barcelona  uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 10.05’de Barcelona Havalimanına iniş. Pasaport ve valiz işlemlerimizin ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile İspanyol ve Katalan kültürüne dair keşfe başlıyoruz.  İlk olarak eşsiz Barcelona manzarası ile sizleri büyüleyecek Montjuic Tepesi’ne çıkıyoruz. Endülüs Arena’sı ve şehri tepeden gördükten sonra Antoni Gaudi’nin bitmeyen harikası La Sagrada Familia Bazilikası’na gidiyoruz. İnce ince işlenmiş kuleleri ve renkli bezemeleri ile bitmemişte olsa izlemekten keyif alacağınız Bazilikayı gördükten sonra panoramik turumuza devam ediyoruz. Barcelona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), İspanya ve Catalunya Meydanı başlıca göreceğimiz yerlerdir. Günün sonunda akşam yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Yemek sonrası konaklayacağımız 4* Otele hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşmemizin ardından geceleme.

03 Ekim 2022 2. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkışımızı yapıp UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Barcelona’nın en sıra dışı parkı olan mimar Antoni Gaudi’nin eseri Park Guell ‘e gidiyoruz. Gotik mimarinin en üst düzey eserleri arasında masalsı bir dünyada gerçekleştireceğimiz yürüyüş esnasında Gotik Mahalle’de adeta kaybolacaksınız. Park Guell gezimizin ardından Barcelona’nın en işlek ve en popüler caddesi La Rambla’ya gidiyoruz. Burada yüzlerce tropik meyvenin ve ispanya kültürüne ait atıştırmalıkların yer aldığı pazarı ziyaret edebilir ve caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle saatlerinde Barcelona’dan ayrılıp Valencia’ya hareket ediyoruz. Sosyetik İbiza ve Mallorca Adalarının yer aldığı Akdeniz sahili manzaralı 4 saatlik yolculuk sonrası beyaz şehir Valencia’ya varıyoruz. Valensia’da ilk olarak Jardines del Turia (Turia Bahçelerine) uğruyoruz. Bilim ve kültür park niteliğindeki bu yapıyı gezdikten sonra Valencia’nın tarihi sokaklarını yürüyerek geziyoruz. Micalet Çan Kulesi, gotik mimari yapısına sahip Valencia Katedrali, şehrin sembolü olan, 15. Yüzyıl' da takasla alışveriş yapılan Lonja Market ve Eski Market alanı ve modern mimari tarzı ile Ciudad de las Artes ylas Ciencias yapılarını gördükten sonra konaklayacağımız 4* Otele hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşme ve alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

04 Ekim 2022 3. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkışımızı yapıp daha güneye Endülüs’ün en önemli şehirlerinden Granada’ ya gidiyoruz. Öğle sonu varacağımız Granada ’da şehre hâkim bir tepede savunma kalesi ve saray olarak yapılmış Al Hamra'yı ziyaret ediyoruz. 5. Charles Sarayı, bahçeleri ve kırmızının hâkim olduğu süslü odaları ile Arap akımının mimariye nasıl yansıdığını da göreceksiniz. El Hamra Sarayının, Elçiler Sarayı’na açıldığı Aslanlı Avlunun estetiği bol mimarisine ise hayran kalacaksınız. Bu tarih ve yaşanmışlık kokan gezimizin ardından konaklama yapacağımız 4* Otelimize hareket ediyoruz.  Odalarımıza yerleşmemizin ardından akşam yemeğimizi alıp otelimizde geceliyoruz.

05 Ekim 2022 4. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkışımızı yapıp Granada’nın tarihi sokaklarının tam da ortası olan Albaizin Semtine gidiyoruz. Arap Çarşılarında dolaştıktan sonra sabah kahvelerinizi küçük meydanına bakan Kafelerinde içebilirsiniz. Granada gezimizi tamamladıktan sonra Endülüs topraklarındaki yolculuğumuza devam edip Cebelitarık Boğazına en yakın şehirlerden bir tanesi Malaga’ya hareket ediyoruz. Ünlü ressam Pablo Picasso’ nun doğduğu şehir olan Malaga'da; Paseo de Parque ( Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında. Malaga turumuzu tamamladıktan sonra aşk şehri Sevilla’ya hareket ediyoruz. Bir zamanlar Endülüs’ün başkenti olan ve şimdi ise İspanya’nın 4. Büyük kenti olan Sevilla’da konaklama yapacağımız 4* Otelimize gidiyoruz. Otelde odalarımıza yerleşmemizin ardından akşam yemeğimizi otelimizde alıp Flemenko Gecesi için otelimizden ayrılıyoruz. Aşkın, ayrılığın ve hüznün dansa yansıdığı, topukların dansa şarkı gibi eşlik ettiği unutulmaz bir gecenin sonunda dansçılarla hatıra fotoğraflarımızı çekildikten sonra otelimize dönüş ve geceleme.

06 Ekim 2022 5. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkışımızı yapıp Sevilla gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı ve tarihi kent merkezi gezilerimizin ardından Sevilla’dan ayrılıp Cordoba’ya hareket ediyoruz. 2 saatlik bir yolculuk sonrası varacağımız Guadalqivir Nehrinin hayat verdiği Cordoba’da ilk olarak Cordoba Cami’ni gezeceğiz. Batı İslam Sanatının en etkili ve en büyük yapılarından biri olan ve 785 yılında yapımına başlanıp 987 yılında tamamlanan Cordoba Camiinin muhteşem yapısını gördükten sonra ekstra öğle yemeğimizi alıp bembeyaz evler ve labirent gibi sokakların arasında yürüyüşümüze başlıyoruz. Musevi Mahallesi, Plaza Tendillas, Calle de Flores, Endülüs sokakları, iç avlulu çicekli evleri ile Judeira, Plaza Myor, Roma Köprüsü ve Almodovar Kapısı başlıca göreceğimiz yerler arasında. Dolu dolu geçireceğimiz günün sonunda konaklama yapacağımız 4* Otelimize hareket ediyoruz.  Odalarımıza yerleşmemizin ardından akşam yemeğimizi alıp otelimizde geceliyoruz.

07 Ekim 2022 6. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkışımızı yapıp Toledo’ya gitmek üzere hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuz esnasında Puerto Lapice Köyünde yani Donkişot’un yel değirmenlerine karşı savaş açtığı köyde kısa bir mola vereceğiz. Keyifli mola sonrası adeta kartal yuvası gibi konumlanmış UNESCO’nun dünya mirası Listesi'nde koruma altına aldığı ortaçağ kenti Toledo’ya panoramik bir noktadan baktıktan sonra Tajo Nehrinin kıvrımlı yollarını geçerek otobüsümüzden inip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Yüzlerce merdivenli yürüyen merdiveni kullanarak çıkacağımız kent merkezinde ilk olarak öğle yemeği için mola veriyoruz. Burada lokal lezzetler tadabilirsiniz. Dinlenme ve yemek molamızın ardından Toledo Katedrali, şehrin kalbi Zocodover Meydanı, Alcantara Köprüsü, Bisagra Kapısı ve Orta Çağ’ın izlerini taşıyan sokakları gezeceğiz. Gezimiz esnasında ayrıca bir atölyede şövalyeler döneminin en önemli ekipmanları olan çelik zırh, kalkan ve kılıçların geleneksel yöntemlerle nasıl işlendiğini gördükten sonra telkâri tarzı Şam işi takıları da satın alabileceksiniz. Toledo gezimizin ardından İspanya’nın kraliyet şehri ve başkenti Madrid’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrası Madrid’de konaklayacağımız 4* Otelimize varıyoruz. Odalarımıza yerleşme sonrası alacağımız akşam yemeğimizin ardından geceleme.

08 Ekim 2022 7. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkışımızı yapıp ülkemize dönüş için hazırladığımız valizlerimizi aracımıza yerleştirdikten sonra Madrid gezimizi yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Dünyanın en kalabalık 5. Şehri olan ve aynı zamanda Ankara ile kardeş şehir statüsünde olan Başkent Madrid’de Kraliyet Sarayı’nın yanıbaşından yürüyerek Plaza Mayor Meydanı’na geliyoruz. Habsburg Hanedanı döneminde ihtişamlı bir meydan yaratmak amacıyla yapılan meydanı gezdikten sonra birbirinden güzel yerel yiyeceklerin, peynirlerin ve şarapların satıldığı pazarın içinden geçip turumuza devam edeceğiz. İspanya Meydanı ve Cervantes Anıtı, Alcala Kapısı, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi, Paseo Del Prado ve Apollo Çeşmesi, Retiro Parkı, Gran Via, Castellana Caddeleri gibi önemli noktaları gördükten sonra La Puerto Del Sol Meydanında serbest zaman veriyoruz. Bu ihtişamlı ve devamsa meydanı kesen sokaklarda alışveriş ve dinlenme molamızın ardından Madrid Havaalanına hareket ediyoruz. Saat 16.30’da havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK1860 nolu seferi ile saat 18.15’de İstanbul Havalimanı'na hareket. Saat 23.25’de varış ve İç hatlar terminaline geçerek yine Türk Havayollarının TK2476 sefer sayılı saat 02.20 uçuşu ile Adana’ya hareket. 04.00’da Adana’ya varışımızı takiben turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek üzere hoşçakalın.

Tarih Açıklama
02.10.2022
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 1.450 EURO
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1.200 EURO
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1.300 EURO
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 400 EURO

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Tur Adı Zil Şal ve Gül Endülüs’te Raks İspanya & Endülüs
Tur Tarihi 02.10.2022
Gezilecek Yerler Barselona Park Guell La Rambla Valencia Granada Al Hamra Sarayı Albaizin Malaga Sevilla Cordoba Camii Toledo Madrid Flemeonko Gecesi
Geceleme 6 Gece 7 Gece
Ulaşım Uçak
Kalkış Noktaları Adana
Kişi Başı 1450 EUR

Bu Turu Paylaş