tarihin izinde yukarı fırat havzası

TUNCELİ OVACIK ELAZIĞ MALATYA

Harput Kalesi, Musa Mescidi, Harput Kültür Evi, Cimşit Hamamı
Munzur Gözeleri, Halbori Gözeleri, Elazığ, Çırçır Şelalesi, Keban Barajı
Pertek, Tunceli, Malatya, Somuncu Baba, Tohma Çayı, Darende
Gürpınar Şelalesi

11 - 14 Haziran, 29 Ekim - 01 Kasım 2020

2020 1. Gün:

Saat 23.00’da İstasyon Önünde buluşmamızın ardından saat 23.30 da Elazığ’a hareket ediyoruz.

2020 2. Gün:

Sabah 07.00 sularında Elazığ’a varış. 4000 yıllık tarihi geçmişe ve zenginliklere sahip Harput’ta Elazığ’ı tepeden göreceğimiz restoranımızda yöresel kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından Eski Elazığ yani Harput’la gezimize başlıyoruz. Harput Kalesi, Ulucamii, Cimşit Hamamı, Musa Mescidi, Kurşunlu Camii gezilerimizin sonrasında Elazığ’ın şirin ilçesi Keban’a gidiyoruz. Muhteşem bir manzaraya sahip Çırçır Şelalesi’nde alabalık üretim çiftliğini gördükten sonra ekstra öğle yemeğimizi (alabalık önerilir) alıp Türkiye’nin 2. Büyük barajı ve en büyük yapay gölü olan Keban Barajı’nı görerek Tunceli’ye hareket ediyoruz. Elazığ’dan bineceğimiz arabalı vapur ile Pertek’e geçeceğiz. Bölgeye can veren Keban Barajının üzerinde Pertek Kalesi’ni de görerek manzaraları Pertek üzeri Tunceli’ye geliyoruz. Tunceli şehir turu sonrası konaklayacağımız 4* Otele varış ve yerleşme sonrası dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi almak üzere Munzur Çayının kenarında bulunan restoranımıza hareket ve alacağımız akşam yemeği sonrası otele dönüş ve geceleme.

2020 3. Gün:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkıp Tunceli kent gezimizi yapıp Munzur Vadisi Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrasında vadiyi oluşturan dağlardan süzülen Munzur Suyu’na rengini veren yemyeşil doğa içerisinde geçireceğimiz zamanda Munzur Gözeleri, Ana Fatma Ziyaretgâhı, Halbori Gözeleri başlıca göreceğimiz yerlerdir. Munzur Milli Parkından sonra Ovacık ilçe ziyaretimizi yapıp tekrar Pertek, Elazığ üzeri Malatya’ya hareket ediyoruz. Malatya’da konaklayacağımız 4*  Otele varış ve otelde alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

2020 4. Gün:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelden ayrılıp gezimize başlıyoruz. Eski Malatya Evlerinin bulunduğu Beş Konaklar mevkii, Atatürk Evi, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, farklı mimarisi ve göz alıcı çini süslemeleriyle Ulu Camii’ni gezdikten sonra çarşıda serbest zaman veriyoruz. Yöresel kaysı ürünlerinden satın alabilirsiniz. Ekstra öğle yemeğimizi aldıktan sonra Darende’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Darende’de ilk olarak Tohma Vadisinde bulunan Somuncu Baba Türbesi’ne gidiyoruz. Tohma Çayı’nın can verdiği vadide yapacağımız ziyaretimizin ardından Günpınar Şelalesi’ne gidiyoruz. Yemyeşil doğa içerisinde Günpınar Şelalesinin mükemmel güzelliğini gördükten sonra Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 4 saatlik yolculuğumuzun ardından Kahramanmaraş’a varış ve meşhur dondurmalarından tatmak ve satın almak için mola zamanı. Buradaki molamızın ardından Adana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun sonrasında turumuzun sonu.

Tarih Açıklama
29.10.2020
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 890TL 920TL 945TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90TL 90TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 490TL 510TL 520TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 690TL 715TL 730TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 250TL 920TL 270TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Önemli Not:
Sezon yoğunluğu dolayısı ile konaklama yapılan otelde değişiklik olabilir. Tur kalkışından 2 gün öncesinde bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.
 
Uyarı:
Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.
Tur Adı Tunceli Ovacık Harput Elazığ Malatya Somuncu Baba
Tur Tarihi 29.10.2020
Gezilecek Yerler Munzur Gözeleri, Harput Kalesi, Elazığ, Çırçır Şelalesi, Keban Barjı, Pertek Kalesi, Tunceli, Malatya, Somuncu Baba, Darende, Tohma Çayı, Gürpınar Şelalesi, Kahramanmaraş
Geceleme 2 Gece / 4 Gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana, Osmaniye
Kişi Başı 890 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? doğal güzelliklerin henüz turistikleştirilmediği doğunun tüm güzellikleri sizi bekliyor...

BU TURU PAYLAŞ

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL