Trans Sibirya Expresi İle
Büyük Moğolistan, Özerk Buryat Cumhuriyeti Tataristan ve Rusya Turu
Ulan Bator, Orhun Vadisi, Orhun Abideleri, Moğol Stepleri, Mini Gobi Çölü, Tonyukuk Abideleri, Gercamp, Karakurum, Ulan Ude, Baykal Gölü, Irkutsk, Krasnoyarsk, Novosibirsk, Ekaterinburg, Kazan, Moskova
10 Ağustos 2022 - 26 Ağustos 2022

10 Ağustos 2022 1. Gün

Saat 11.30’da Adana Şakirpaşa Havalimanı İç Hatlar TK 2481 Sefer Sayılı Uçak İle 13.10 da İstanbul’a hareket. 14.45’de iniş ve Dış Hatlar Terminaline geçip Türk Hava Yolları’nın TK 236 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.25’te Moğolistan Ulan Bator’a hareket. Geceyi uçakta geçiriyoruz…

11 Ağustos 2022 2. Gün

Sabah yerel saat 07.20’de Ulan Bator’a inişimizin ardından ülkeye giriş işlemlerimizin tamamlayıp bizi bekleyen tur aracımız ile Turumuza başlıyoruz. İlk olarak Moğolistan başkenti Ulan Bator şehir turu ile gezimize başlıyoruz. Sukhbatur Meydanı, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra yerel bir restoranda öğle yemeğini alıyoruz. Daha sonra, Tonyukuk Abideleri’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde yaklaşık iki saat mesafedeki bu anıt Göktürk Kaya Yazıtları’nın en önemlilerinden biridir. Büyük Türk devlet adamı ve başkumandan Tonyukuk tarafından yazılan abideler UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu önemli tur sonrası Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Konaklamamızı bu gece Moğol göçmenlerinin “Gercamp” adını verdiği yurt çadırlarında gerçekleştireceğiz. Moğol usulü akşam yemeğimizi burada Moğol kampımızda alacağız.

12 Ağustos 2022 3. Gün

Günaydın… Kampta alacağımız kahvaltının ardından Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını ve uçsuz bucaksız Moğol steplerini görme imkânına sahip olacağız. Bugün Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri ve Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Geleneksel Moğol kıyafetleriyle Göçebe Moğollarla beraber geçireceğimiz süre boyunca, onların günlük yaşamlarına tanıklık edecek, ürettikleri geleneksel ürünlerin tadına bakacak, beraber fotoğraflar çekileceğiz. Burada Moğol usulü alacağımız öğle yemeğimizin ardından Karakurum yakınlarındaki Orhun Vadisi’ndeki Kharkhorin’e doğru yola çıkıyoruz. Buraya varışımızda Moğol tarihi ve Moğol İmparatorluğu dönemine ilişkin önemli yere sahip Khorkhorin Müzesini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Orhun Nehri Kıyısındaki kampımızda.

13 Ağustos 2022 4. Gün

Günaydın… Kampta alacağımız kahvaltının ardından Türk tarihi açısından önemli yere sahip, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Orhun Abideleri’ni görmek üzere yola çıkıyoruz. Orhun Vadisi’ndeki bu çok önemli tarihi miras Moğolistanı 6. Yüzyıl ile 8. Yüzyıl arasında yöneten Türk Kağanlıkları dönemine aittir. Burada bulunan Orhun abidelerini görüp bu önemli tarihi bölgeyi gezdikten sonra, Mini Gobi olarak adlandırılan Elsen Tasarkhai Çölü’ne hareket ediyoruz. Öğle yemeği sonrası gerçek bir çöl deneyimi bizleri bekliyor. Çölün kumluk tepelerinde develerle yapacağımız geziden sonra kampa dönüş. Akşam yemeğini kampımızda alıyoruz. Yemekten sonra kampta geleneksel Moğol oyunları oynayacağız. Geceleme kampımızda.

14 Ağustos 2022 5. Gün

Günaydın… Kampta sabah kahvaltısı sonrası Ulan Bator’a doğru hareket ediyoruz. Ulan Bator’da alacağımız öğle yemeği sonrası Bogd Han Sarayı ziyareti. Trenimize binmeden önce Moğolların ünlü Kaşmir ürünlerinden satın alma fırsatımız olacak. Daha sonra tren garına transfer. Trans Sibirya treninde kendimize ait vagonumuza yerleşiyoruz ve maceralı Trans Sibirya tren seyahatimiz başlıyor. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.

15 Ağustos 2022 6. Gün

Sabaha karşı trenimizin Moğolistan, Rusya sınırına varışı ve Moğolistan ve Rusya sınır istasyonlarındaki giriş - çıkış işlemlerinin ardından trenimiz Ulan Ude’ye doğru hareket edecek. Burada sınır işlemlerimiz yoğunluğa göre 2 - 3 saat sürebilmektedir. Bu sırada trenden inilmeyecektir. Tüm gün tren yolculuğumuz esnasında kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerimizi trende alacağız. Akşam saatlerinde Ulan Ude’ye varış sonrası trenden ayrılıp burada otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

16 Ağustos 2022 7. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Ulan Ude turumuz için otelden ayrılıyoruz. Moğol kökenli Buryatların yaşadığı Özerk Buryat Cumhuriyeti’nin başkenti Ulan Ude’ye gidiyoruz. İlk olarak şehir dışında bulunan ve Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalginski Datsan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Klasik Budist tapınaklarından çok farklı olan kompleksi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıp Ulan Ude şehir merkezine dönerek turumuza devam ediyoruz. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile Dünyanın en büyük Lenin Büstü göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Lokal bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

17 Ağustos 2022 8. Gün

Günaydın… Sabah erken saatlerde kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Irkutsk şehrine varıyor ve trenimizden ayrılarak Baykal Gölü’ne hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1642 km’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal Gölü; flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre burada 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmaz. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Baykal Gölü’nde yapacağımız tekne gezisinin ardından öğle yemeğimizi göl kenarında piknik şeklinde alacağız. Daha sonra göl kıyısında bulunan Listviyanka Köyü’ndeki otelimize yerleşiyoruz. Akşamüzeri göl kenarında yürüyüş yapabilir, köy pazarını gezerek yerel hayatı keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

18 Ağustos 2022 9. Gün

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Litsviyanka’dan ayrılarak Irkutsk’a hareket ediyoruz. Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrine varıyoruz. Şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek, yerel pazarı ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Şehir merkezindeki akşam yemeğinden sonra tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

19 Ağustos 2022 10. Gün

Otelde alacağımız kahvaltının Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Krasnoyarsk şehrine varıyoruz. Krasnoyarsk, Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden biriydi. Sibirya’nın bu güzel şehri Yenisey Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.

20 Ağustos 2022 11. Gün

Trende alacağımız kahvaltının ardından Novosibirsk’e varıyoruz. Yanımıza gerektiği kadar eşya alarak trenimizden ayrılıyoruz. Novosibirsk 1,5 milyon nüfusu ile Rusya’nın en büyük üçüncü şehri, Sibirya bölgesinin ise en büyük şehridir.İlk olarak Novosibirsk’in 30 km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok’a gideceğiz Burası bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Daha sonra Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Profesörler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Trans Sibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Novosibirsk şehir merkezine hareket ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra Novosibirsk caddelerini keşfe çıkabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

21 Ağustos 2022 12. Gün

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza devam ediyoruz. Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde, dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı, eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi, Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali, Ob Nehri Rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turlarımız sırasında yerel bir restoranda alacağız. Akşam yemeği sonrası tren garına transfer. Konaklama trenimizde.

22 Ağustos 2022 13. Gün

Trende alacağımız kahvaltının ardından öğle saatlerine kadar Sibirya steplerinde Urallar’a doğru yolculuğumuz devam edecek. Öğle saatlerinde Ekaterinburg’a varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Öğle yemeği sonrası yapacağımız şehir turu sırasında; 1918’de son Çar II. Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “Kan Üstündeki Katedral” Avrupa ve Asya sınır noktası, ülkenin ve şehrin önemli kutsal sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

23 Ağustos 2022 14. Gün

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Ekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesini ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlara ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar Dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşların çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabasında bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyoruz. Burada altın ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor. Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Bu unutulmaz tecrübenin ardından şehir merkezinde yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde

24 Ağustos 2022 15. Gün

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Kahvaltı sonrası şehri keşfetmek üzere trenimizden ayrılıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasında. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeğimiz sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkânına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alıyor ve tekrar tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

25 Ağustos 2022 16. Gün

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından trenimiz Moskova’ya varıyor. Moskova’ya varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile şehir merkezine hareket ediyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası DUMA) Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Moskova’nın simgelerinden Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, görülecek yerler arasındadır. Geziler sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme, serbest zaman. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

26 Ağustos 2022 17. Gün

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin Sarayı ve altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedralleri göreceğimiz turumuza başlıyoruz. Turumuzun bitiminde yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Akabinde ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz. Sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 416 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00.05’de İstanbul’a varış ve İç hatlar terminaline geçerek yine Türk Havayollarının TK 2474 sefer sayılı saat 00.25 uçuşu ile Adana’ya hareket. 01.50 Adana’ya inişimizi takiben turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek üzere…

Tarih Açıklama
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 7.250 EURO
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 2.150 EURO

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Bilgilendirme

  • Tren Saatlerinde Yaşanabilecek Değişiklikler Nedeniyle Program Akışında Değişiklik Olabilir.
  • Standart Kompartımanların İçerisinde Kişiye Özel WC ve Duş Bulunmamaktadır. Her Vagonun Sonunda ve Başında Ortak Kullanımlı Birer Adet WC ve Duş Vardır.
  • Tren Yolculuğu Özel Kiralanmış Vagon İle Yapılmaktadır. Her Misafir Tur Sonuna Kadar Kendi Kompartımanında Seyahat Etmektedir. Vagon Her Şehirde İçindeki Görevlileri İle Birlikte Emniyetli Alanda Bekletilmektedir. Böylece Her Şehre Varışta Fazla Eşya Ve Bavul Taşımaya Gerek Olmadan Sadece gerektiği Kadar Eşyanın Taşınabileceği El Çantaları İle Gezilere Katılabilirler. Ekstra Bavul Taşımaya Gerek Yoktur.

 

Covid Politikamız

  • Fiyata dahil olan tüm turlarda kişi sayısını hijyen ve sosyal mesafe kuralları gereği en uygun seviyede tutmaya özen gösteriyoruz.
  • Turlarımızın akışını, mümkün olduğunca açık havada zaman geçirilecek şekilde tekrar düzenledik.
  • Tur boyunca konaklayacağımız otellerin, resmi olarak hijyen kurallarına uygunluğunu duyuran ve taahhüt eden oteller olmasına dikkat ediyoruz.
  • Yolcularımızın ve tur liderlerimizin sağlığı için hijyen kiti stoğumuz hazır.
  • Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması kuralına önemle dikkat edilecektir.
  • Normalleşme süresince gerçekleştirilecek turlarda yukarıda belirtilen tüm koşullar uluslararası kurallarla eş zamanlı olarak güncellenecektir.
Tur Adı Trans Sibirya Expresi İle Büyük Moğolistan, Özerk Buryat Cumhuriyeti Tataristan ve Rusya Turu
Gezilecek Yerler Ulan Bator, Orhun Vadisi, Orhun Abideleri, Moğol Stepleri, Mini Gobi Çölü, Tonyukuk Abideleri, Gercamp, Karakurum, Ulan Ude, Baykal Gölü, Irkutsk, Krasnoyarsk, Novosibirsk, Ekaterinburg, Kazan, Moskova
Geceleme 17 Gün
Ulaşım Uçak / Tren
Kalkış Noktaları Adana
Kişi Başı 7250 EUR
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Tam Anlamı ile Seyyah Deneyimi Yaşamak İstiyorsanız. Bu Tur Tam Size Göre....

Bu Turu Paylaş