tarihin izinde yeşilırmak'ın kıyısında anadolu beylikleri

TOKAT AMASYA NİKSAR BORABAY GÖLÜ

Taşhan, Mumyalar Müzesi, Bimarhane, Yağıbasan Medresesi, Delikli Köprü
Yalıboyu Evleri, Ferhat ile Şirin Su Kanalları, Hazeranlar Konağı
05 - 07 Haziran, 16 - 18 Ekim 2020

2020 1. Gün:

Saat 23.00’da istasyon meydanında buluşma ve 23.30’da Niğde - Kayseri - Sivas yol güzergâhından Tokat’a hareket ediyoruz.                                                                                 

2020 2. Gün:

Saat 07.00 sularında varacağımız Tokat’ta alacağımız kahvaltı sonrası panoramik şehir turumuzu yaparak Gök Medrese ve Taşhan’a gidiyoruz. Taşhan’da kısa alışveriş ve kahve molası sonrası Selçuklulara başkentlik yapmış Niksar’a Hareket ediyoruz. Yağı Basan Medresesi, Kırk Kızlar Türbesi, Taş Mektep, Delikli Köprü,  Arasta gibi önemli yerler görüldükten sonra ekstra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Niksar gezisi sonrası Borabay Gölü’ne gidiyoruz. Küçük bir akarsuyun önünün tıkanması sonucu oluşan krater gölü niteliğindeki etrafı kayın, sarıçam, kestane ve sedir ağaçları ile çevrili doğa harikası göl etrafında yürüyüş için serbest zaman. Harika doğa manzaraları ve bol oksijen Borabay Gölü gezintisi sonrasında Amasya’ya hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Amasya’da konaklama yapacağımız 4* Otele yerleşme ve akşam yemeğimizin sonrasında dinlenme.

2020 3. Gün:

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Amasya gezimize başlıyoruz. Şehzadeler şehri Amasya’da1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerinin manzarası eşliğinde Sultan II. Bayezid Külliyesine gidiyoruz. Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan. Buradan Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkı geziyoruz. İçinde İlhanlılar döneminden kalma 6 adet mumyanın bulunduğu Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Ferhat / Şirin Su Kanalları’nı görüp Çorum yol güzergâhından Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yozgat, Kayseri, Niğde yol güzergâhını kullanarak Adana’ya varış ve turumuzun sonu bir başka turda görüşmek dileğiyle…

Tarih Açıklama
16.10.2020
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 575TL 595TL 615TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90TL 90TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 350TL 370TL 385TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 450TL 470TL 485TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 150TL 595TL 180TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Önemli Not:
Sezon yoğunluğu dolayısı ile konaklama yapılan otelde değişiklik olabilir. Tur kalkışından 2 gün öncesinde bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.
 
Uyarı:
Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.
Tur Adı Tokat Amasya Taşhan Yağıbasan Medresesi Niksar Borabay Gölü
Tur Tarihi 16.10.2020
Gezilecek Yerler Taşhan, Mumyalar Müzesi, Bimarhane, Yağıbasan Medresesi, Delikli Köprü, Yalıboyu Evleri, Ferhat ile Şirin Su Kanalları, Hazeranlar Konağı
Geceleme 1 Gece 2 Gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana, Tarsus
Kişi Başı 575 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? farklı rotalar denemek ve farklı lezzetler denemek istiyorsan bu tur tam senlik...

BU TURU PAYLAŞ

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL