tarihin izinde konya

İVRİZ KAYA ANITLARI ÇATALHÖYÜK MANAZAN MAĞARALARI

Taşkale, Karaman, Sille, Kelebekler Vadisi, Alaaddin tepesi, Karatay Medresesi

Mevlana Müzesi, Şems Tebrizi Mezarı, Meram Bağları

20 - 21 Haziran, 19 - 20 Eylül, 17 - 18 Ekim, 21 - 22 Kasım 2020

2020 1. Gün:

Saat 06.30’da istasyon önünde buluşmamızın ardından saat 07.00 da Pozantı - Ulukışla yol güzergâhından İvriz’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası varacağımız İvriz’de Hitit döneminin önemli merkezlerinden olan İvriz Kaya Anıtı ve Hitit dönemi kalıntılarını gördükten sonra İvriz Çayı’nın oluşturduğu muhteşem güzellikteki mesire alanında serbest zaman veriyoruz. Bu harika tabiat parkı içerisindeki Hitit eserlerini gördükten sonra Atatürk’ün ata yurdu olarak da bilinen Taşkale’ye gidiyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Taşkale / Manazan Kaya Yerleşkesi’ne geliyoruz. İlginç mimarisi ve içine saklananları yıllarca saklayabilme özelliğine sahip kaya yerleşkelerini gezdikten sonra Karaman’a hareket ediyoruz. Burada alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Karaman Kalesi, Aktekke Kent Meydanı ve Camii, Yunus Emre Türbesi, Hürrem Dayı Evi gibi kentin sembol noktalarını gördükten sonra Konya’ya hareket ediyoruz. 2 saatlik bir yolculuk sonrası varacağımız Konya’da 4* Otele yerleşmemizin ardından akşam yemeğimizi almak üzere restorana hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizin ardından otele dönüş ve geceleme.

2020 2. Gün:

Günaydın, otelde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 09.00’da otelden çıkış yapıp ilk olarak Eski bir Rum köyü olan Sille’ye hareket ediyoruz. Kayalara oyulmuş Kilise ve Rum Evlerini görerek yapacağımız yürüyüşüz sonrası Osmanlı dönemine ait Taş Köprüyü de gördükten sonra Kelebekler Vadisine gidiyoruz. 3500 metrekarelik alan içinde yer alan 98 türe ait 20 bin bitki ile oluşturulmuş tropikal bir alanda 15 türe ait birbirinden güzel kelebekler eşliğinde bu özel yapıyı gezdikten sonra ekstra öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Yöresel Konya mutfağından oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra panoramik şehir turumuzu yaparak Alaaddin Tepesi, Karatay Medresesi, İnce Minareli Medrese, Kümbet Mezarları’nı otobüsle yapacağımız şehir turu esnasında görerek Konya Mevlana Müzesi’ne geliyoruz. Mevlevi dergahı ve Mevlana Müzesi olan bu tarih abidesi yapıyı da gezdikten sonra UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Çatalhöyük’e gidiyoruz. M.Ö 7400’lü yıllara tarihlenen ve insanların ilk toplu yaşam ve sosyal örgütlenmesinin en güzel örneklerinden olan ören yerini gezdikten sonra Adana’ya hareket ediyoruz. Ereğli, Ilukışla yolgüzergahından saat 22.00 sularında Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

Tarih Açıklama
19.09.2020
17.10.2020
21.11.2020
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 490TL 510TL 525TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90TL 90TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 290TL 310TL 320TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 390TL 410TL 425TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 150TL 510TL 175TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Önemli Not

Turumuz Arkeoloji özel turlarımızdan olup, kişi sayısına göre araç tipi değişiklik gösterecektir. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.

Uyarı

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.

Tur Adı İvriz Kaya Anıtları Çatalhöyük Manazan Mağaraları Karaman Konya
Tur Tarihi 19.09.2020
Gezilecek Yerler İvriz Kaya Anıtları, Çatalhöyük, Manazan Mağaraları, Karaman, Konya, Taşkale, Sille, Kelebekler Vadisi, Alaaddin tepesi, Karatay Medresesi Mevlana Müzesi, Şems Tebrizi Mezarı, Meram Bağları
Geceleme 1 Gece 2 Gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana, Tarsus
Kişi Başı 490 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Karanlık mağara duvarlarına çizilen küçük resimlerden, devasa anıtlara... Bugünün sırrı dününde saklı... Haydi durma keşfet...

BU TURU PAYLAŞ

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL