tarihin izinde osmanlı konakları

SİNOP KASTAMONU SAFRANBOLU AMASRA

Hamsilos Fiyordu, Sinop Cezaevi, Münire Medresesi, Şerife Bacı Anıtı
Nasrullah Köprüsü, Cam Teras, Hıdırlık Tepesi, Cincihan, İncekaya Kanyonu,
Kemere Köprüsü, Kaymakamlar Konağı, Tarihi Arasta Çarşısı
11 - 14 Haziran, 29 Ekim - 01 Kasım 2020

2020 1. Gün:

Saat 19.00’da istasyon meydanında buluşmamızın ardından saat 19.30’da Niğde, Kayseri, Çorum, Boyabat yol güzergâhından Sinop’a hareket ediyoruz.

2020 2. Gün:

Sabah 07.30 sularında varacağımız Sinop’ta alacağımız kahvaltımızın ardından ülkemizin kuzeydeki en uç şehri olan Sinop’u keşfe başlıyoruz. Şimdilerde müze olarak kullanılan ve yüzlerce roman, dizi, film ve şarkıya konu olmuş,  birbirinden dramatik hayat hikâyelerinin yaşandığı Sinop Kapalı Cezaevi’ni gezeceğiz. Sonrasında şehrin tarihi sokaklarında yürüyüş yapacağımız serbest zaman esnasında Kale Burçları görüldükten sonra Türkiye’de fiyort oluşumuna tek örnek olan Hamsilos Fiyordu’na gidiyoruz. Doğa harikası Hamsilos görüldükten sonra ekstra öğle yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Mantısı ile ünlü bu restoranda alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’da, Şerife Bacı ve Atatürk Anıtı, Nasrullah Köprüsü ve Nasrullah Meydanı görüldükten sonra Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı’na gidiyoruz. Çarşıda vereceğimiz kısa kahve molamızın ardından konaklama yapacağımız 5* İksir Resort Otele varış ve akşam yemeği sonrası geceleme.

2020 3. Gün:

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Eflani, Ovacuma yol üzeri Amasra’ya hareket. Manzaralı bir yolculuk sonrası varacağımız Amasra’da; Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, görülmesi ve Çekiciler Arastasında serbest zaman alışveriş imkânı… Balık ve Salatası ile meşhur restoranda alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sonra varacağımız Safranbolu’da ilk olarak Cam Teras’a gidiyoruz. İncekaya Kanyonu üzerinde yapılan terası ve manzarasını gördükten sonra konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Butik tarzdaki otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

2020 4. Gün:

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın sonrasında saat 08.00’da otelden ayrılıp Safranbolu gezimize başlıyoruz. İlk olarak Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Türklerin kente geldiklerinde ilk durakladıkları ve belli bir süre yaşadıkları hıdrellez ve yağmur duası kutlamalarını yaptıkları yer olan Hıdırlık Tepesinden önce eski Safranbolu’yu rehberimiz anlatımında tanıyacağız ve kısa bir fotograf molasının sonrasında geçmişe yolculuğumuza başlıyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrasında kendinizi hala Osmanlı dönemini yaşayan bir konağın önünde bulacaksınız. Kaymakamlar Evi. Konağın ilginç mimarisi ve o dönemin yaşam tarzı sizleri büyüleyecek. Kaymakamlar evi gezimizin ardından yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Safranbolu’nun konaklama ve ticaret merkezi olan Cinci Han’ı görerek Arasta Çarşısına geliyoruz. Burada ahşap ve bez dokuma ürünlerden satın alabilirsiniz, yol boyunca size ikram edilen safranlı lokumların tadına bakabilir ve bunlardan satın alabilirsiniz. Safranbolu gezimizin ardından Ankara, Aksaray, Pozantı yol güzergâhından Adana’ya hareket ediyoruz. Geç saatte Adana’ya varış.

Tarih Açıklama
29.10.2020
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 799TL 825TL 850TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90TL 90TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 399TL 410TL 430TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 599TL 620TL 635TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 250TL 825TL 270TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Önemli Not:
Sezon yoğunluğu dolayısı ile konaklama yapılan otelde değişiklik olabilir. Tur kalkışından 2 gün öncesinde bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.
Uyarı
Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.
Tur Adı Sinop Kastamonu Safranbolu Amasra (Batı Karadeniz)
Tur Tarihi 29.10.2020
Gezilecek Yerler Hamsilos Fiyordu, Sinop Cezaevi, Münire Medresesi, Şerife Bacı Anıtı Nasrullah Köprüsü, Cam Teras, Hıdırlık Tepesi, Cincihan, İncekaya Kanyonu, Kemere Köprüsü, Kaymakamlar Konağı, Tarihi Arasta Çarşısı
Geceleme 2 Gece 4 Gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana, Tarsus
Kişi Başı 799 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? yeşil ve mavi bir tur için batı karadeniz tam size göre...

BU TURU PAYLAŞ

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL