Ortadoğunun Kalbi Ürdün

Petra Wadi Rum Akabe Amman Lut Gölü Jerash Antik Kenti

Mabada Nebo Dağı Kızıldeniz 

01 Mayıs - 06 Mayıs 2022

01 Mayıs 2022 Pazar 1.Gün

Akşam saat 15.30’da Adana Şakirpaşa Havalimanında buluşarak, Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından  THY TK 2463 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.45’de İstanbul’a hareket. 18.20 İstanbul Havalimanına inişimiz sonrası dış hatlarına geçerek yine THY TK 818 sefer sayılı uçuşu ile saat 22.10’de Ürdün Akabe’ye uçuyoruz.

02 Mayıs 2022 Pazartesi 2.Gün

Saat 00.50’de ineceğimiz Akabe Havalimanında ülkeye giriş işlemlerimizin ardından bizi bekleyen aracımız ile birlikte konaklama yapacağımız 5* Otelimize gidiyoruz. Otelde odalarımıza yerleşme ve geceleme.
Günaydın… Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Ürdün turumuza başlıyoruz. İlk olarak Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı görüp Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Ürdün’ün mozaik başkenti olan Mabada’da dünyanın en eski mozaik haritasını göreceğimiz St. George Kilisesi’sini gördükten sonra Ölüdeniz / Lut Gölü’ne gidiyoruz. Dünyada deniz seviyesinden 420 m. alçak noktada yer alan İsrail, Filistin ve Ürdün’e kıyısı olan Lut Gölü aynı zamanda dünyanın 39 mineralli en sağlıklı suyuna sahiptir. Burada suyun yoğun tuz içermesi dolayısı ile batmanın imkânsız olduğunu da deneyimleyeceğimiz göl kenarında bulunan 5* Crown Plaza Otele yerleşeceğiz. Burada ilginç yüzme deneyimlerimiz sonrası otelimizde alacağımız akşam yemeğimizin ardından geceleme.

03 Mayıs 2022 Salı 3. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Amman şehir turu ile güne başlıyoruz. Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman’da altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman Kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad  Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Amman gezimizin ardından Petra‘ya Hareket Ediyoruz. Petra’da konaklama yapacağımız 4* Otelimize yerleşmemizin ardından akşam yemeğimizi alıp ölmeden önce yapılması gereken unutamayacağımız güzellikteki Petra’yı gece göreceğiz. Gece turumuzun ardından otele dönüş ve geceleme.

04 Mayıs 2022 Çarşamba 4. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Nebatilerin Kayıp Kenti yeni 7 harikadan bir tanesi olan Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen Petra Antik Şehrinde Al-Khazneh (Hazine), Ad Deir Manastırı, Qasr El Bint Tapınağı, Aaron’un Mezarı, Royal Tombs Kraliyet Mezarları, Amfi Tiyatro, Petra Arkeoloji Müzesi ve Nebatiler Müzesi gibi önemli yapıtları gezdikten sonra Wadi Rum’a gidiyoruz. Gerçek bir çöl deneyimi yaşayabileceğimiz şaşırtıcı güzellikteki kumsal ovaların devamında varacağımız; Star Wars, Aladdin gibi Hollywood filmlerine ev sahipliği yapmış ve 20 milyon yıllık kayalıkla çevrili olan Wadi Rum’da ilk olarak develer ile başlayacağımız ve 4x4 jeeplerle devam edecek harika bir çöl safarisi deneyimi yaşayacağız. Bu safarimiz esnasında ayrıca uzun saçlı sürmeli çöl bedevilerinin yaşamlarına tanık olacağız. Günün sonunda Wadi Rum’da konaklayacağımız mars odaları olarak adlandırılan üstü camlı Mazayen Wadi Rum Delüxe Camp’ta Bubble Tente adı verilen odalara yerleşiyoruz. Sonsuzluk hissi veren güzelliği ile gün batımını izleyeceğimiz kampımızda alacağımız akşam yemeğimizin ardından yıldızların güzelliği eşliğinde harika bir geceleme deneyimi yaşayacağız.

05 Mayıs 2022 5. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkışımızı yapıp Akabe’ye hareket ediyoruz. Osmanlı döneminde Sultan 1900 yılında II Abdülhamit tarafından Yaptırılmış olan Ünlü Hicaz Demiryolunun geçtiği Wadi rum istasyonunu gördükten sonra Akabe’ye geliyoruz. Dünyanın en güzel denizine ev sahipliği yapan Akabe’de şehri keşif turumuza başlıyoruz. Ürdün’ün denize açılan tek liman şehri olması ve ticaretin önemli durağı olması ile birlikte üzerinde taşıdığı tarihi yapılar ile de bizleri etkileyecek olan şehirde; yapacağımız tur sonrası Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri,  mercan kayalıklarını ve birçok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağımız Cam Tekne turuna çıkıyoruz. Bu tekne turumuz ekstra olup tekne turumuz sonrası sahilde kahve molası veriyoruz. Günün sonunda Akabe Havalimanına hareket ediyoruz.

06 Mayıs 2022 6. Gün

Burada valiz ve bagaj işlemleri sonrası THY TK 819 sefer sayılı uçağı ile saat 01.40’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 04.20’de İstanbul Havalimanı’na iniş sonrası TK 2458 sefer sayılı uçağı ile saat 06.25’de Adana’ya hareket ediyoruz. 07.50’de Adana’ya iniş ve turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek üzere…

Tarih Açıklama
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 1.390 Euro
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1.000 Euro
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1.100 Euro
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 200 Euro

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Covid-19 Önlemleri

  • Turlarımızın akışını, mümkün olduğunca açık havada zaman geçirilecek şekilde tekrar düzenledik.
  • Tur boyunca konaklayacağımız otellerin, resmi olarak hijyen kurallarına uygunluğunu duyuran ve taahhüt eden oteller olmasına dikkat ediyoruz.
  • Turlarımızda ziyaret edilen müze, ören yeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerler için anlayışınızı bekleriz.
Tur Adı Ortadoğunun Kalbi Ürdün Petra Wadi Rum Akabe Amman Lut Gölü Jerash Antik Kenti Mabada Nebo Dağı Kızıldeniz
Gezilecek Yerler Petra Wadi Rum Akabe Amman Lut Gölü Jerash Antik Kenti Mabada Nebo Dağı Kızıldeniz
Geceleme 4 gece
Ulaşım UÇAK
Kalkış Noktaları Adana
Kişi Başı 1390 EUR
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Mistik Çöllerin ıssızlığında parıldayan yıldızları izlemek istiyorsanız

Bu Turu Paylaş