orta ve batı karadeniz turu

TOKAT AMASYA NİKSAR SAMSUN SİNOP KASTAMONU

SAFRANBOLU AMASRA BOLU YEDİGÖLLER

Taşhan, Mumyalar Müzesi, Bimarhane, Yağıbasan Medresesi, Delikli Köprü
Yalıboyu Evleri, Ferhat ile Şirin Su Kanalları, Hazeranlar Konağı, Bandırma Vapuru
Borabay Gölü, Yörükköyü, Cam Teras, Yedigöller, Abant
14 - 20 Ağustos, 11 - 17 Eylül 2020

2020 1. Gün:

Saat 23.00’da istasyon meydanında buluşma ve 23.30’da Niğde, Kayseri, Sivas yol güzergâhından Tokat’a hareket.                                                                                                          

2020 2. Gün:

Saat 07.00 sularında varacağımız Tokat’ta alacağımız kahvaltı sonrası panoramik şehir turumuzu yaparak Gök Medrese ve Taşhan’a gidiyoruz. Taşhan’da kısa alışveriş ve kahve molası sonrası Selçuklulara başkentlik yapmış Niksar’a Hareket ediyoruz. Yağı Basan Medresesi, Kırk Kızlar Türbesi, Taş Mektep, Delikli Köprü,  Arasta gibi önemli yerler görüldükten sonra ekstra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Niksar gezisi sonrası Borabay Gölü’ne gidiyoruz. Küçük bir akarsuyun önünün tıkanması sonucu oluşan krater gölü niteliğindeki etrafı kayın, sarıçam, kestane ve sedir ağaçları ile çevrili doğa harikası göl etrafında yürüyüş için serbest zaman. Harika doğa manzaraları ve bol oksijen Borabay Gölü gezintisi sonrasında Amasya’ya hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Amasya’da konaklama yapacağımız 4* Otele yerleşme ve akşam yemeğimizin sonrasında dinlenme.

2020 3. Gün:

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Amasya gezimize başlıyoruz. Şehzadeler şehri Amasya’da1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerinin manzarası eşliğinde Sultan II. Bayezid Külliyesine gidiyoruz. Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan. Buradan Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkı geziyoruz. İçinde İlhanlılar döneminden kalma 6 adet mumyanın bulunduğu Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Ferhat / Şirin Su Kanalları’nı görüp Samsun’a hareket. Bandırma Vapuru, İhtişamlı görüntüsü ile kentin sembollerinden olan Atatürk Heykeli’ni görüp  konaklama yapacağımız 4* otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası geceleme.

2020 4. Gün:

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Sinop’a hareket. Yaklaşık 2 saatlik manzarası bol yolculuk sonrasında ülkemizin kuzeydeki en uç şehri olan Sinop’u keşfe başlıyoruz. Şimdilerde müze olarak kullanılan ve yüzlerce roman, dizi, film ve şarkıya konu olmuş,  birbirinden dramatik hayat hikâyelerinin yaşandığı Sinop Kapalı Cezaevi’ni gezeceğiz. Sonrasında şehrin tarihi sokaklarında yürüyüş yapacağımız serbest zaman esnasında Kale Burçları görüldükten sonra Türkiye’de fiyort oluşumuna tek örnek olan Hamsilos Fiyordu’na gidiyoruz. Doğa harikası Hamsilos görüldükten sonra ekstra öğle yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Mantısı ile ünlü bu restoranda alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’da, Şerife Bacı ve Atatürk Anıtı, Nasrullah Köprüsü ve Nasrullah Meydanı görüldükten sonra Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı’na gidiyoruz. Çarşıda vereceğimiz kısa kahve molamızın ardından 5* İksir Resort Otele varış ve akşam yemeği sonrası geceleme.

2020 5. Gün:

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Yörükköy’e uğruyoruz. Burada Kasım Sipahioğlu Konağı ve Tarihi Çamaşırhane’yi gezdikten sonra Safranbolu’ya gidiyoruz. İlk olarak Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Türklerin kente geldiklerinde ilk durakladıkları ve belli bir süre yaşadıkları hıdrellez ve yağmur duası kutlamalarını yaptıkları yer olan Hıdırlık Tepesinden önce eski Safranbolu’yu rehberimiz anlatımında tanıyacağız ve kısa bir fotograf molasının sonrasında geçmişe yolculuğumuza başlıyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrasında kendinizi hala Osmanlı dönemini yaşayan bir konağın önünde bulacaksınız. Kaymakamlar Evi. Konağın ilginç mimarisi ve o dönemin yaşam tarzı sizleri büyüleyecek. Kaymakamlar evi gezimizin ardından yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Safranbolu’nun konaklama ve ticaret merkezi olan Cinci Han’ı görerek Arasta Çarşısına geliyoruz. Burada ahşap ve bez dokuma ürünlerden satın alabilirsiniz. Ayrıca yol boyunca size ikram edilen safranlı lokumların tadına bakabilir ve bunlardan da satın alabilirsiniz. Safranbolu gezimizin ardından Cam Teras’a gidiyoruz. İncekaya Kanyonu üzerinde yapılan terası ve manzarasını gördükten sonra konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası geceleme.

2020 6. Gün:

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Amasra’ya hareket ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in şehre baktığı ve Lala’sına dünyanın gözü burası olsa gerek dediği Bakacak Tepesinden kuşbakışı Amasra seyri. Ekstra öğle yemeği sonrasında Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, görülmesi ve Çekiciler Arastasında serbest zaman alışveriş imkânı… Amasra gezimizin ardından Bolu’ya hareket ediyoruz. Devrek - Yeniçağa yol güzergâhını kullanarak varacağımız Bolu’da ilk durağımız Abant Gölü olacak. Yeşilin her tonuna sahip, kaynak suları ile beslenen çam ve köknar ağaçlarının yoğun olduğu Abant’ta Fayton - bisiklet veya at ile çevre turları yapabilirsiniz. Abant gezimizin ardından 4* Otelimize gidiyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıp dinleniyoruz.

2020 7. Gün:

Günaydın… Alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Yedigöller’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Yedigöller’de; Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl, Kurugöl’ü keşfediyoruz. Muhteşem doğa içerisinde yapacağımız doğa yürüyüşü sonrasında minibüslerle tekrar Bolu merkeze gidiyoruz. Burada bizi bekleyen otobüsümüze binip Ankara, Aksaray, Ulukışla yol istikametinden Adana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık saat 24.00 sularında Adana’ya varış.

Tarih Açıklama
14.08.2020
11.09.2020
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 1.590TL 1.650TL 1.690TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90TL 90TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 690TL 715TL 735TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1.090TL 1.125TL 1.160TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 500TL 1.650TL 530TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Önemli Not
Sezon yoğunluğu dolayısı ile konaklama yapılan otelde değişiklik olabilir. Tur kalkışından 2 gün öncesinde bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.
Uyarı
Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.
Tur Adı Orta ve Batı Karadeniz (Yaz Gezisi)
Tur Tarihi 14.08.2020
Gezilecek Yerler Taşhan, Mumyalar Müzesi, Bimarhane, Yağıbasan Medresesi, Delikli Köprü Yalıboyu Evleri, Ferhat ile Şirin Su Kanalları, Hazeranlar Konağı, Bandırma Vapuru Borabay Gölü, Yörükköyü, Cam Teras, Yedigöller, Abant
Geceleme 5 Gece / 7 Gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana, Tarsus
Kişi Başı 1590 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Gezmediğiniz ve görmediğiniz yönleri ile bu turu kaçırmayın...

BU TURU PAYLAŞ

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL