tarihin izinde diller ve dinler kenti

MARDİN MİDYAT DARA ANTİK KENTİ BEYAZ SU

Midyat Konukevi, Kasımiye Medresesi, Mor Gabriel Manastırı, Ulu Camii
Abbara Sokaklar, Babessor Çeşmesi, Gümüşçüler Çarşısı, Balıklıgöl
12 - 14 Haziran, 26 - 28 Haziran, 18 - 20 Eylül,09 - 11 Ekim
23 - 25 Ekim, 13 - 15 Kasım 2020

2020 1. Gün:

Saat 23.30’da istasyon meydanında buluşma ve 23.45’de Gaziantep, Şanlıurfa, Viranşehir yol güzergâhından Mardin’e hareket ediyoruz.   

2020 2. Gün:

Sabah 07.00 sularında Mardin’e varış ve alacağımız kahvaltı sonrası Midyat’a hareket. Yeşilli, Ömerli üzeri 1 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Midyat’ta Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün tel tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden telkâri ürünlerini ve Süryanilerin yaptığı yöresel üzümlerden üretilen ev yapımı Şaraplardan tadım yapıp satın alabilirsiniz. Midyat’ta vereceğimiz ekstra öğle yemeği molası sonrasında Mor Gabriel Manastırı’na gideceğiz. Savurlu Mor Smuel ile Kartminli Mor Şemun tarafından 397 yılında yapımına başlanan dünyanın en eski manastırlarından biri olan Mor Gabriel Manastırı’nın içinde Abide Evi, Meryemana Kilisesi, Resuller Kilisesi, Kırkşehit Kilisesi, Mor Smuel Mabedi, Theodora Kubbesi, Mor Şlemun Mabedi ve Mezarlık bölümünü göreceğiz. Bölgeye kattığı enerji ve geçmişten gelen hikâyeleri ile hayranlıkla gezeceğimiz kültürel mirasımız Mor Gabriel’den ayrılıp Nusaybin’e gidiyoruz. Yolumuz üzerinde yemyeşil bir doğaya sahip Beyaz Su’da ekstra öğle yemeğimizi alacağız. Beyaz Su molamızın ardından Dara Antik kenti’ne gidiyoruz. Mezopotamya’nın en büyük antik kentlerinden olan Ürdün Petra ve Efes Antik Kenti kadar ihtişamlı olan Dara Antik Kenti içinde yapacağımız gezimizin ardından Mardin’e hareket ediyoruz. Kasımiye Medresesi gezisi ile antik dönem yapıları ile tanıştığımız Mardin’de Türk İslam dönemi eserlerinin en gözdelerinden olan Kasımiye Medresesi ile güne nokta koyup konaklayacağımız otele gidiyoruz. Otelde odalara yerleşmemizin ardından akşam yemeği ve geceleme.

2020 3. Gün:

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından 09.00’da otelden ayrılıp Eski Mardin’e gidiyoruz. Sarı renkli taşlarla yapılmış binaların arasında oluşturduğu sokaklarda zaman zaman Abbara olarak adlandırılan geçitlerden de geçerek yürüyüşümüzü yapacağız. Bazı sokakların sonsuz Mezopotamya ovasına açıldığı noktalardan geçerken manzaranın tadını çıkaracaksınız. Ulu Camii, Bakırcılar Çarşısı, Babessor Çeşmesi gibi taş işçilik ustalığı eserleri görüp kahve molası veriyoruz. Mezopotamya manzaralı teraslarda kahve ve dinlenme molası sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruz (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Bıttım Sabunu, Mahlep Şarabı, Gümüş, Telkari ve Peksimet alabilirsiniz). Alışverişlerimizin ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrasında varacağımız Şanlıurfa’da vereceğimiz 1 saatlik molada Balıklıgöl ve Bedesten Çarşısı’nı gezebilirsiniz. Şanlıurfa’dan ayrıldıktan sonra Adana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 23.00 sularında Adana’ya varış. Alisya Turizm’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz…

Tarih Açıklama
18.09.2020
09.10.2020
23.10.2020
13.11.2020
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 550TL 570TL 590TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90.00TL 90.00TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 350TL 370TL 385TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 450TL 470TL 485TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 120TL 570TL 140TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

ÖNEMLİ NOT
Sezon yoğunluğu dolayısı ile konaklama yapılan otelde değişiklik olabilir. Tur kalkışından 2 gün öncesinde bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.
Uyarı
Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.
Tur Adı Mardin Midyat Mor Gabriel Manastırı Dara Beyaz Su Kasımiye Balıklıgöl
Tur Tarihi 18.09.2020
Gezilecek Yerler Mardin, Midyat, Kasımiye Medresesi, Mor Gabriel Manastırı, Beyaz Su, Gümüşçüler Çarşısı, Ulucamii, Dara Antik Kenti, Balıklıgöl
Geceleme 1 Gece 2 Gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana, Osmaniye
Kişi Başı 550 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Mezopotamya’nın taşlara ve gümüşe tel tel işlenmiş efsanelerini birde yerinde yaşamalısınız...

BU TURU PAYLAŞ

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL