‘’Kuzeyin Masalsı Dünyasını
Ancak Bu Güzel Işıklar İfade Edebilirdi’’
Lapland / Finlandiya
Rovaniemi Şehir Turu,  Santa Claus (Noel Baba) Köyü, Buz Otel Gezisi, Yemekli Husky Köpek Safarisi, Yemekli Ren Geyiği Safarisi, Lapon Çiftiği Ziyareti, Kuzey Işıkları Avı Safarisi, Sucuk Partisi Deneyimlerine Hazır mısınız?
28 - 31 Ocak 2022

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ

1. Akşam Kuzey Işıkları Safarisi Eşliğinde Barbekü Sucuk Partisi,
2. Gün Yemekli Ren Geyiği Çiftlik Ziyareti ve Ren Geyiği İle Orman Safarisi, Yemekli Buz Otel Gezisi ve Husky Çiftliği Ziyareti İle Husky Safari Gezisi,
2. Akşam Kuzey Işıkları Safarisi Dahil: 499EURO

2022 1. Gün

Adana Şakirpaşa havalimanı iç hatlar terminalinde saat 03.35 de buluşma saat 04.35’da, THY TK 2451 sefer sayılı uçağı ile İstanbul Havalimanına hareket. 06.10 İstanbul’a iniş. Burada valizlerimizi aldıktan sonra Corendon Havayolları Kontuarında Check İn işlemlerimizi yapıp pasaport kontrol sonrası dış hatlardan turumuza özel Corendon Havayolları ile saat 09.00 Uçağı ile Finlandiya / Rovaniemi’ye gidiyoruz. Saat 13.30’da Rovaniemi’ye iniş sonrası bizi bekleyen aracımızla turumuza başlıyoruz. Saat 13.30 suları olmasına rağmen alacakaranlık bir havanın bizi karşılayacağı Rovaniemi’de, ilk olarak kuzey kutup çizgisini geçeceğimiz Noel Babanın şirin köyüne gidiyoruz. Burada bulunan postaneden sevdiklerinize iletilmek üzere kartpostal atabilirsiniz. Burada Kuzey Kutup dairesini de geçmiş olacağımız için “Kuzey Kutup Gecis Sertifikası” de alacaksınız. Alışveriş için serbest zamanın sonrası 4* Scandic Otele varış ve odalarımıza yerleştikten sonra dileyen misafirlerimizle ekstra kuzey ışıkları avına çıkıyoruz. Birkaç saat sürecek turumuzda karla kaplı ormanlar kutupların doğasına yakından tanık olacağız hava şartları doğrultusunda şanslıysak kuzey ışıklarını izlemenin doyumsuz hazzını yaşayacaksınız. Ayrıca bu geceye özel barbekü sucuk - ekmek partisi ile geceyi tamamlayıp otele dönüş ve dinlenme. Rehberimiz eşliğinde mini bir şehir turu ile kuzeyin bu şirin şehrini tanıyabilirsiniz.

2022 2. Gün

Günaydın bugün ki turumuza katılmayan misafirlerimiz için tüm gün serbest zaman…
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Geyik Çiftliğine gidiyoruz. Lapon evleri ve Kuzey yaşamının olmazsa olmazlarından Ren Geyikleri hakkında bilgi aldıktan sonra Ren Geyikleri ile kısa bir safariye çıkacağız. Geyik safarisi sonrası Lapon Evinde yanan ateş etrafında Lapon yaşamı hakkında bilgiler alıp hikâyeler dinlerken buraya özel balık çorbalarımızı içeceğiz. Burada ayrıca “Geyik Sürüş  Sertifikasına’’ da sahip olacağız. Geyik Çiftliği ziyaretimizin ardından Rovaniemi’ye dönüyoruz. Otelimizde dinlenme ve hazırlık sonrası akşam dileyen misafirlerimizle ekstra kuzey ışıkları avına çıkıyoruz. Birkaç saat sürecek turumuzda karla kaplı ormanlar kutupların doğasına yakından tanık olacağız hava şartları doğrultusunda şanslıysak kuzey ışıklarını izlemenin doyumsuz hazzını yaşayacaksınız. Gece otele dönüş ve dinlenme. Rehberimiz eşliğinde mini bir şehir turu ile kuzeyin bu şirin şehrini tanıyabilirsiniz.

2022 3. Gün

Günaydın bugün ki turumuza katılmayan misafirlerimiz için tüm gün serbest zaman…
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından İlk olarak Glass Igloolar ve Buz Otel’in olduğu kompleksi ziyaret ediyoruz. Buz kalıplarından inşa edilmiş otelin içinde Restoran, Bar, Disko, Odalar ve Şapel gezerken ilginizi çekecek. Buz otel gezimizin ardından donmuş göl üzerinde kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz. Buz otel gezimizin ardından belki de bu turun en farklı aktivitelerinden bir tanesi olan Husky Köpek Safarisi’ne çıkıyoruz. Renkli gözleri ve asil duruşları ile belki de dünyanın en sevimli köpekleri olan Huskylerin Lapon insanlarının zorlu kuzey yaşamlarına katkısı ve onların bakımları hakkında bilgi aldıktan sonra bu sevimli köpekler ile Kuzey ormanları içerisinde zevkli bir yolculuğa çıkacağız. Sizin de katkınız ile koşmayı seven bu sevimli dostlarımız ile yapacağımız zevkli safari sonrasında otelimize dönüş.ve otelimizde dinlenme ve hazırlık sonrası akşam otobüsümüzle bu akşam da kuzey ışıkları avına çıkıyoruz. Birkaç saat sürecek turumuzda karla kaplı ormanlar kutupların doğasına yakından tanık olacağız hava şartları doğrultusunda şanslıysak kuzey ışıklarını izlemenin doyumsuz hazzını yaşayacaksınız. Gece otele dönüş ve dinlenme.

2022 4. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından acenta operasyon sorumlunuz tarafından verilecek saate kadar serbestiz. Rovaniemi’nin karla kaplı sokaklarının ve rengârenk dükkânlarının tadını çıkarabilirsiniz. Saat 12.30’da otelden ayrılıp Rovaniemi Havaalanına gidiyoruz. Burada biletleme işlemlerimizin ardından Rovaniemi Havalimanından saat 14.30’da Corendon Havayolları ile İstanbul’a uçuyoruz. 19.00’da inişimizi takiben valizlerimizi alıp Adana’ya devam edecek misafirlerimiz ile saat 02.20 TK 2480 sefer sayılı İstanbul - Adana uçuşu ile Adana Şakirpaşa Havaalanına uçuyoruz. Saat 04.05’te Adana’ya iniş ve turumuzun sonu. Bir başka Alisya Tur organizasyonunda görüşmek üzere.

Tarih Açıklama
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 899 EURO SORUNUZ SORUNUZ
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) SORUNUZ SORUNUZ SORUNUZ
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 799 EURO SORUNUZ SORUNUZ
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 799 EURO SORUNUZ SORUNUZ
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 499 EURO SORUNUZ SORUNUZ

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Covid Politikamız

  • Fiyata dahil olan tüm turlarda kişi sayısını hijyen ve sosyal mesafe kuralları gereği en uygun seviyede tutmaya özen gösteriyoruz.
  • Turlarımızın akışını, mümkün olduğunca açık havada zaman geçirilecek şekilde tekrar düzenledik.
  • Tur boyunca konaklayacağımız otellerin, resmi olarak hijyen kurallarına uygunluğunu duyuran ve taahhüt eden oteller olmasına dikkat ediyoruz.
  • Yolcularımızın ve tur liderlerimizin sağlığı için hijyen kiti stoğumuz hazır.
  • Tur süresi boyunca iç ve dış mekânlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması kuralına önemle dikkat edilecektir.
  • Normalleşme süresince gerçekleştirilecek turlarda yukarıda belirtilen tüm koşullar uluslararası kurallarla eş zamanlı olarak güncellenecektir.
Tur Adı Noel Baba ile ilgili duyduğunuz tüm hikâyelerin gerçeğe dönüşmüş hali..Kuzey Işıkları Lapland
Gezilecek Yerler Rovaniemi, Ranua Hayvanat Bahçesi, Santa Claus Köyü, Ren Geyiği Safarisi, Husky Safarisi, Buz Otel Gezisi, Kuzey Işıkları Keşif Turu
Geceleme 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım Türk Hava Yolları
Kalkış Noktaları Adana Şakirpaşa Havalimanı, İstanbul Havalimanı
Kişi Başı 899 EUR
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Laponya’nın sıra dışı günlük yaşamını bir ömür unutamayacaksın...

Bu Turu Paylaş