KUZEY EGE & GÖKÇEADA & BOZCAADA

Şirince Sığacık Seferihisar Urla İzmir Ayvalık Cunda Adası Gelibolu Assos Çanakkale Gölyazı Bursa

26 - 01 Eylül 2022

2022 1.Gün

Saat 18.00'da İstasyon önünde buluşmamızın ardından saat 18.30 da Şirince'ye hareket ediyoruz.

2022 2.Gün

Sabah Şirince'ye varış ve doğayla baş başa alacağımız yöresel tatlarla zenginleştirilmiş kahvaltımızın ardından Şirince’nin tarihi sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında yöreye özgü çeşitli meyve şaraplarından satın alabilirsiniz. Şirince’deki gezimizi tamamladıktan sonra Sığacık’a gidiyoruz. Ege’nin adı ön plana çok çıkmasa da en özellikli ilçelerinden olan Seferihisar'a bağlı Türkiye’de il olarak Cittaslow yani sakin şehir / yavaş şehir ünvanlı bu şirin ilçenin mandalina kokulu sahil bölgesi olan Sığacık’ta gezimize başlıyoruz. Sığacık Kalesi ve Kale İçi Evlerin arasında yapacağımız tadına doyamayacağınız yürüyüş sonrası Sığacık’ın en meşhur plajlarından Akkuş Plajını gördükten sonra burada serbest zaman vereceğiz. Dileyen misafirlerimiz bu serbest zamanda Akkuş Plajında denize girebilir ve günün yorgunluğunu atabilirler. Sığacık’ta vereceğimiz molamızın ardından Urla’ya hareket ediyoruz. Urla sahilinde vereceğimiz kısa kahve molası sonrası İzmir’e gidiyoruz. Konaklama yapacağımız 4* Otele varış ve odalarımıza yerleşme sonrası dinlenme. Otelde alacağımız akşam yemeğimizin ardından geceleme.

2022 3.Gün

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ayvalık'a hareket ediyoruz. Sahil manzaralı yolculuğumuzun ardından Ayvalık'ta ilk olarak Şeytan Sofrasına çıkıyoruz. Masmavi deniz ve yemyeşil adacıkların oluşturduğu eşsiz tabloyu izledikten sonra Ayvalık’ta bizi bekleyen teknemize yerleşip tekne turumuza çıkıyoruz. Birbirinden şirin adaların kıyısında ege denizinin masmavi koylarında vereceğimiz yüzme molası ile deniz ve güneşin tadını çıkaracağız. Tekne turumuzu Cunda Adası’nda sonlandırıyoruz. Cunda Adası veya Alibey Adası olarak bilinen ada içerisinde eski Rum evleri ve taş sokaklarda yapacağımız yürüyüş sonrası otobüsümüze binip Güre’ye hareket ediyoruz konaklayacağımız otele yerleşme ve alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

2022 4.Gün

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Assos'a hareket ediyoruz. Sabah kahvelerimizi tarih kokan taş kaldırımlarda içtikten sonra Ege’nin en mistik kenti Assos'tan ayrılıp Geyikli'ye buradanda feribotla Bozcaada'ya geçiyoruz. Rengârenk çiçekler ve sarmaşıklarla donatılmış otantik sokaklarda yapacağımız yürüyüş esnasında Türk ve Rum Evlerini göreceksiniz. Çarşı gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz Bozcaada'nın ünlü Ayazma Plajı'nda denize girebilirler. Bozcaada’dan ayrılıp tekrar karşıya geçtikten sonra Çanakkale’ye gidiyoruz. Çanakkale’de 4* Otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası geceleme.

2022 5.Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından arabalı vapurla Gelibolu'ya hareket ediyoruz. Dünya Savaş Tarihi açısından önemli bir yer tutan ve imkânsızın başarıldığı yer kabul edilen Gelibolu Yarımadasında duygularınıza hâkim olamayacağınız bir geziye başlayacağız. Kilit Bahir Kalesi, Seyit Onbaşı Heykeli, Büyük Abide, 57.Alay Şehitliği ve Conkbayırı ve Arı Burnu göreceğimiz önemli noktalardır. Gelibolu gezimizin ardından Kabataş İskelesine hareket ve buradan arabalı vapurla Türkiy2’nin en büyük adası ve aynı zamanda Çanakkale’nin de ilçesi olan Gökçeada’ya hareket ediyoruz. 1.5 saatlik vapur yolculuğu sonrası varacağımız Gökçeada’da konaklama yapacağımız otelimize yerleşme ve dinlenme molası sonrası akşam yemeğimizi almak üzere restorana gidiyoruz. Güzel bir gecenin sonunda geceleme otelimizde…

2022 6.Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Eski adı, “İmroz”,  Rüzgârlı Ada, Rumca ismi ise “Çorak Topraklarda Bereket” tanrısı anlamına gelen ve 1970 yılında adı Gökçeada olarak değiştirilen adanın sakin yaşamını ve organik mutfağını keşfedeceğimiz turumuza minibüslerle ilk olarak Rum köyleri ile başlıyoruz. Önce, Rum Köylerinden en yüksekte olanı ve 15 Ağustos’ta Meryem Ana Yortusunun gerçekleştiği TEPEKÖYÜ rehberimiz eşliğinde gezip 625 yıllık Çı­nar Ağacının; uçsuz bucaksız Ege Denizi ve Se­ma­di­rek Ada­sı’na bakan tablo gibi manzarası eşliğinde muhteşem manzaraları çekmek üzere fotoğraf molası veriyoruz.Bu güzel manzaradan ayrılıp Gökçeada merkeze gidiyoruz. Merkez’de zeytin ürünleri, adaya özgü organik ürünler ve hediyelik eşya alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. bu esnada ilçenin lezzetli mutfağına sahip restoranlarında ekstra öğle yemeğimizi de alabiliriz. Zeytinli Köyü ve Kaleköy Limanı gibi adanın en güzel noktalarını da gördükten sonra kalbimizi Gökçeada’da bırakarak tekrar arabalı vapurla Kabatepe Limanına gidiyoruz. Kabatepe Limanında ineceğimiz vapurdan sonra Gelibolu’dan bineceğimiz diğer vapur ile Lapseki’de ineceğiz ve 2 saatlik otobüs yolculuğu sonrası Bandırma’da konaklayacağımız 4* Otele yerleşme ve alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

2022 7.Gün

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelimizden ayrılıp İlk olarak Roma döneminden günümüze kadar gelen bir balıkçı köyü olan Gölyazı Köyü’ne gidiyoruz. Ulubat Gölü’nün ortasında yer alan bu şirin köyde otoparkta otobüsümüzden indikten sonra Uluabat Gölünün ortasındaki eşsiz güzellikteki adada Ağlayan Çınarı görüp hikâyesini dinledikten sonra burada sabah kahvelerimizi içip Bursa’ya gidiyoruz. Öğle saatlerinde varacağımız tarihi şehir Bursa’da alacağımız ekstra öğle yemeği sonrası Tarihi Ulu Cami ve Koza Han gezilerimizi yapıp Kütahya, Afyon, Konya yol güzergâhından Adana’ya gidiyoruz. Geç saatte Adana’ya varış ve turumuzun sonu… Bir başka turda buluşmak dileğiyle…

Tarih Açıklama
26.08.2022
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 4.590TL 4.780TL 4.950TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90TL 90TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 2.390TL 2.460TL 2.560TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 3.590TL 3.690TL 3.840TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 1500TL 4.780TL 1.650TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Not

Turumuzun başlangıç noktası Şirince olup devamında Akbük Koyu deniz molası ile başlayacağı için plaj çantanızı ve malzemelerinizi ayrıca otobüs içinde yanınıza almanız gerekmektedir.

Uyarı

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.

Tur Adı Kuzey Ege & Gökçeada & Bozcaada
Tur Tarihi 26.08.2022
Gezilecek Yerler Şirince Sığacık Seferihisar Urla İzmir Ayvalık Cunda Adası Gelibolu Assos Çanakkale Gölyazı Bursa
Geceleme 5 gece 7 Gün
Ulaşım Otobüs
Kişi Başı 4590 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? bu yaz tatiliniz ege mavisi olsun, efsaneleri ve harikaları ile eşsiz bir gezi...

Bu Turu Paylaş