Osmanlının İzinde
BALKAN ÜLKELERİ
MAKEDONYA ARNAVUTLUK KARADAĞ SIRBİSTAN BOSNA HERSEK SIRBİSTAN
 
En İyi Rota, En Iyi Oteller, Yemekli Makedon ve Sırp Gecesi Eğlenceleri, Ohri Gölü Tekne Turu
St. Naum Sandal Turu, Perast Tekne Turu ve Akşam Yemekleri Dahil THY ile Adana’dan
18 Haziran - 25 Haziran 2022

08 Temmuz 2022 1.Gün

Sabah saat 02.30’da Adana Şakirpaşa Havalimanında buluşarak, Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından  TÜRK HAVA YOLLARI'nın  tarifeli TK2451 sefer sayılı uçuşu ile saat 03.50’de İstanbul’a hareket. 05.25’deki varışımız sonrası İstanbul Havalimanı Dış Hatlarına geçerek, TÜRK HAVA YOLLARI'nın  tarifeli TK1003 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.50’de Üsküp  uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Burada bizi bekleyen otobüsümüz ve yerel rehberimiz eşliğinde Üsküp gezimize başlıyoruz. Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın Anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davut Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Üsküp gezimizin ardından Matka Kanyonu’na hareket ediyoruz. Makedonya'nın en popüler açık hava istikametlerinden biri olan Matka Kanyonu içinde birkaç manastır ve uzunlukları 20 metre ile 176 metre arasında değişen 10 mağara bulunur. Kanyonda ayrıca her ikisi de aşağı yukarı 35metre derinliğe ulaşan iki dikey çukur bulunur. Treska Nehri boyunca kanyon yürüyüşü yapıyoruz ve Üsküp’teki otelimize hareket. Akşam yemeği ve geceleme Üsküp’teki otelimizde.

09 Temmuz 2022 2. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış yapıp Bitola (Manastır) şehrine hareket ediyoruz. Yol üzerinde büyük çoğunluğunu Türklerden oluşan ve Makedonya’nın en büyük üçüncü kenti Tetova’yı (Kalkandelen)’de panoramik şehir tutumuzu takiben ilk durağımız 1495 yılında iki kız kardeşin desteğiyle yapılmış, duvarları rengârenk süslenmiş görkemli Alaca Cami olacak. Rengârenk nakış gibi işlemeleri ile estetiğine hayran kalacağınız camiyi gezip Bitola / Manastır’a hareket ediyoruz. Balkanlar'ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya'nın tarih ve kültür cenneti, Makedonca ‘da Manastır anlamına gelen Bitola' adıyla anılan bu güzel şehirde Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır'da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk'ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi'ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Manastır gezimizin ardından, Balkanların en önemli tatil bölgesi Ohrid’e gidiyoruz. İncisi ile meşhur Ohrid’e varışımızın ardından Tarihi Çınar Meydanı, Aya Sofya Kilise (dışarıdan), Ohridli Aziz Klement Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, görülecek yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından Ohrid’de konaklayacağımız Otele varış ve kısa bir hazırlık sonrası Makedon Gecesi Eğlencesi için otelden ayrılıyoruz. Yöresel lezzetler ve folklor gösterileri eşliğinde güzel bir Makedon gecesi sonrası otele dönüş ve geceleme.

10 Temmuz 2022 3. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından bol dinlenmeli ve manzara dolu bir gün için otelden çıkıyoruz. İlk olarak limanda bizi bekleyen teknemiz ile ve balkan müzikleri eşliğinde Balkanların incisi ile meşhur gölünde turumuzu yapıyoruz. St. Naum Manastırının ihtişamı ve yemyeşil doğası ile limanda iniyoruz. Ortodoksların en kutsal manastırlarından biri olan St.Naum Manastırı gezimizin yaptıktan sonra berrak suya yansıyan yeşil doğanın muhteşem görüntüsü ve sessizliği eşliğinde Ohrid Gölünü oluşturan tabiat mucizesi su kaynaklarının çıktığı yerlerde kayık turumuzu yapıyoruz. Yemyeşil doğa içerisinde adeta cennetten bir gün yaşayacağınız. Günün sonunda teknemize dönüş ve Ohri Limanına hareket. Ohri’de vereceğimiz serbest zaman sonrası Otele dönüş, akşam yemeği ve geceleme Ohri’deki otelimizde.

11 Temmuz 2022 4. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış yapıp Arnavutluk'a gidiyoruz.  Kafasan ve Elbasan üzerinden 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı otobüs ile yapacağımız panoramik tur esnasında göreceğimiz yerlerden bazıları. Vereceğimiz ekstra öğle yemeği molası sonrası İşkodra’dan geçerek, 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan Avrupa'nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ'a giriyoruz. Yol üzerinde Mini Dubrovnik olarak adlandırılan Avrupa jet sosyetesinin en gözde otellerinden birinin yer aldığı Sveti Stefan adasına nazır fotoğraf molası verdikten sonra Adriyatik’in en gözde sahil kentlerinden bir tanesi olan Budva şehir turu yapıyoruz. Budva’da konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

12 Temmuz 2022 5. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış yapıp eski şehir ve limanı gördükten sonra Kotor'a gidiyoruz. Yemyeşil bir doğa ve masmavi bir körfezin kıyısında bulunan Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve Tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları.  Kotor gezimizin ardından Adriyatik Denizi’nin oluşturduğu harika manzaralar eşliğinde Kotor Körfezi'ni geçiyoruz. Körfezin kalbinde bulunan Perast’ta mola veriyoruz. Our lady of Rocks adasına kısa bir tekne turu yapıyoruz. Bu muhteşem manzaraları hafızalarımızda yer ederek Bosna - Hersek’e geçiş yapıyor ve Poçitel’e geliyoruz. 16. Yy.daki dokusunu kaybetmeden günümüze kadar gelen ve Türkçe’nin hâkim olduğu Osmanlı Köyü Poçitel’de yürüyüşümüz sonrasında Blagaj’a hareket. Avrupa’nın en yüksek debili suyu Buna Nehri’nin doğduğu kaynağı ve yanı başındaki Bektaşi Tekkesi’ nin mistik doğasında konaklayacağımız 4* Otele yerleşiyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

13 Temmuz 2022 6. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış yapıp Mostar'a hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koski Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde muhteşem manzaraları izleyerek Jablanica’da kuzu çevirme olarak ekstra öğle yemeğimizi alıp Saraybosna’ya devam ediyoruz. İki asır boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış Saraybosna'da yürüyüş turumuza başlıyoruz. Baş Çarşı, Moriç Han, Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane ve 40 yıllık Avusturya - Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Saraybosna’daki otelimizde. 

14 Temmuz 2022 7. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış yapıp Bosna’nın oksijen deposu ve su kaynakları Vrelo Bosna’ya gidiyoruz. Igman Dağı'nın eteklerindeki Bosna Nehri'nin yer aldığı Botanik park içerisinde harika manzaralar oluşturan su kaynaklarında bol oksijenli doğa yürüyüşümüzün ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket. Yaklaşık 7 saatlik biraz uzun ama keyifli manzaralara sahip yolculuğumuz sonrasında varacağımız Belgrad’da akşam yemeğimizi alacağımız Belgrad’ın eğlenceli restoranlarının bulunduğu Skadarlija Caddesindeki restoranımıza geliyoruz. Sırp müzikleri ve yemekleri eşliğinde eğlenceli Gala yemeği sonrası konaklama yapacağımız 4* Otele hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve geceleme.

15 Temmuz 2022 8. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış yapıp Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad’da şehir turuna başlıyoruz. Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad’da Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin Yıl Anıtı, Sava Nehri'nin Tuna Nehri ile birleştiği noktada Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın Türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Belgrad şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman ardından İstanbul'a hareket etmek üzere Belgrad Havaalanı’na transfer. Türk Havayollarının 1084 tarifeli sefer sayılı uçuşu ile 20.20' de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 23.05’de İstanbul’a varış. İç hatlar terminaline geçerek yine Türk Havayollarının TK2476 sefer sayılı saat 02.20 uçuşu ile Adana’ya hareket. 04.00’da Adana’ya varışımızı takiben turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek üzere…

Tarih Açıklama
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 900Euro
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 799Euro
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 849Euro
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 250Euro

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Tur Adı Kurban Bayramında Balkanlarda 5 Ülke Makedonya Arnavutluk Karadağ Sırbistan Bosna Hersek Sırbistan
Gezilecek Yerler Makedonya Arnavutluk Karadağ Sırbistan Bosna Hersek Sırbistan
Geceleme 7 GECE 8 GÜN
Ulaşım UÇAK
Kalkış Noktaları Adana
Kişi Başı 930 EUR
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Farklı Bir Rota Arıyorsan

Bu Turu Paylaş