karayiplerin incisi
FİDEL CASTRO’NUN KÜBA’SI
HAVANA TRİNİDAD CİENFUEGOS VARADERO VİNALES VADİSİ PINAR DEL RİO CAYO BLANCO ADASI
7 Akşam Yemeği + 2 Öğle Yemeği + Cayo Blanco Mercan Resifleri Keşfi, Pınar Del Rio Tekne Turu Amerikan Arabaları İle Havana Turu ve Seçkin Otellerde
Herşey Dahil Konaklama Keyfi
25 Ekim - 03 Kasım 2022

25 Ekim 2022 1. Gün

Adana Şakirpaşa Havalimanı İç Hatlar Terminalinde saat 19.00 da buluşma saat 20.25’da TK 2471 THY tarifeli Seferi ile İstanbul’a hareket. Saat 22.10’da İstanbul Havalimanı’na varış.

26 Ekim 2022 2. Gün

Pasaport kontrol ve çıkış işlemlerimizin ardından TK 183 sefer sayılı THY uçağı ile 02.25’da Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 07.35’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğizGezilerimizin ardından otelimize gidiyoruz. Adeta bir müze gibi şehrin önemli simgelerinden olan ve Küba’nın en iyi oteli olan 5* Melia Habana Miramar Otel’de odalarımıza yerleşmemizin ardından akşam yemeği sonrası serbest zaman. Otelin bahçesinde kendinizi hem Küba müzikleri hem de içeceğiniz yerel içkileri ile daha ilk günden bambaşka bir dünyada bulacaksınız.

27 Ekim 2022 3. Gün

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından tropik bitkileri ve tütün arazilerini bol bol göreceğimiz bir tura başlıyoruz ve Vinales Vadisi’ne doğru ilerliyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’nde yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz esnasında ilk olarak bir çiftlikte mola veriyoruz. Tütün tarlalarını, yetişme ve kurutma süreçleri hakkında bilgi alırken bir taraftan da bizlere ikram edilen Puro ve Rom ile anı dolu dolu yaşıyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra Pınar Del Rio’ya geliyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğimizin ardından Küba ilk yerlilerinin sığınağı olan Cueva Del Indio mağarasına yürüyoruz. Mağara içerisindeki sarkıt ve dikitleri görerek mağara içerisinde kısa bir tekne gezintisi yapacağımız noktaya geliyoruz. Tekneye bindikten sonra San Vicente Nehri üzerinde kısa bir gezinti sonrası mağaradan çıkıyoruz. Aracımıza yerleşmeden önce yerlilerin ürettiği hediyeliklerin yer aldığı mini pazarı da gezdikten sonra Vinales Vadisi’ni tepeden göreceğimiz bir seyir terasına geliyoruz. Buradan harika vadiyi seyrettikten sonra Havana dönüş yolumuzun sürpriz sonu Mural de la Prehistoria’ya geliyoruz.Devasa kaya bloğunun üzerinde resmedilmiş evrim görselini gördükten sonra Küba’da içebileceğiniz en lezzetli Pina Colada (Hindistan Cevizi, Ananas ve Rom) yerli içkilerini almanızı tavsiye ediyoruz. Hem manzara, hem tarih hem de lezzet dolu bir günün sonunda Havana’ya dönüş. Otelde kısa bir dinlenme molası ve hazırlık sonrası yerel danslar, salsa gösterileri ve şarkıları ile Küba gecesini yaşamak üzere yerel restorana gidiyoruz. Yemekli eğlencemizin ardından otele dönüş ve geceleme.

28 Ekim 2022 4. Gün

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından 1958 yılı Küba Devrimi’ne kadar Amerika’dan ithal edilmiş birbirinden güzel ve rengârenk Eski Amerikan Arabaları ile şehir turumuza çıkacağız. İlk anda hangisine bineceğinize karar veremeyeceğiniz kadar güzel olan bu üstü açık arabalar ile Küba müzikleri eşliğinde Havana’nın tarih kokan sokaklarını dolaşacağız. Bitmesini hiç istemeyeceğimiz turumuzun ardından Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel Sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara Anı Evi’ni ziyaret edip Prado Caddesine geçiyoruz. Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan  Prado Caddesi, Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, bağımsızlık yolunda kullanılan silahları ve eşyaları görebileceğiz. Buram buram tarih ve bağımsızlık kokan günün sonunda akşam yemeğimizi alıp otelimize dönüş ve serbest zaman.

29 Ekim 2022 5. Gün

Günaydın, otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde eğlenceli ve bol manzaralı duraklarda vereceğimiz molalar sonrası varacağımız Cienfuegos’ta ilk olarak öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız kolonistler tarafından kurulan ve 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınan bu güzel şehri geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad yolculuğumuza devam ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası varacağımız Trinidad’ta konaklama yapacağımız 4* Brisas del Mar Hotel’e varıyoruz. Odalara yerleşme sonrası otelin bembeyaz kumlar ve palmiye ağaçları ile çevrili denizinin tadını çıkarabilir veya havuz keyfi yapabilirsiniz. Otelde; yerel lezzetler, deniz mahsulleri ve tropik meyveleri tadabileceğimiz akşam yemeğimizin sonrasında otel barında yerel içkileri deneyebilirsiniz.

30 Ekim 2022 6. Gün

Günaydın, otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Topes de Collantes ulusal parkına gidiyoruz. Yemyeşil doğası ve akarsuları ile tam bir doğa şöleni olan park içerisinde yürüyüşlerimizi yapıp Trinidad şehir merkezine gidiyoruz. 1500’lü yıllardan kalan ve Latin Amerika’nın neredeyse en eski şehirlerinden olan Trinidad aynı zamanda kolonyal mimarinin korunagelmiş en iyi örneklerindendir. Taş sokaklara dizilmiş rengârenk Trinidad Evlerinin arasında yürürken yerli hayatın bir parçası olacaksınız. Zengin şeker üreticilerinin bir zamanlar yaşadığı şehirde yerli içki Canchanchara (Küba Rom’u, limon suyu ve bal karışımı) içmeyi ihmal etmeyin.  Akşamüzeri otele dönüş ve plaj zamanı… Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası Trinidad’ı birde gece keşfetmeye ne dersiniz? Dileyen misafirlerimiz ile birlikte gece turuna çıkıyoruz. Eğlenceli gece turumuzun ardından otele dönüş ve geceleme.

31 Ekim 2022 7. Gün

Günaydın, otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. 2 saatlik yolculuk sonrası varacağımız şehirde devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Ekstra öğle yemeği molası sonrasında Santa Clara gezimizi tamamlayıp Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. 5* Grand Memories Varadero Hotel’e varış ve odalarımıza yerleştikten sonra otel plaj ve havuzunun tadını çıkarmak üzere serbest zaman. Otelde; yerel lezzetler, deniz mahsulleri ve tropik meyveleri tadabileceğimiz akşam yemeğimizin sonrasında otel barında yerel içkileri deneyebilirsiniz.

01 Kasım 2022 8. Gün

Günaydın, otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Karayipler’de güzel bir güne ne dersiniz? Otelden otobüsümüz ile ayrılıp limana gidiyoruz. Burada Katamaran’a yerleştikten sonra turumuza başlıyoruz. İlk olarak Mercan Bariyerinde yüzme molası veriyoruz.  Biraz dalış yaparak Mercan Resiflerini gözlemleyebilirsiniz. Buradan devam ederek Yunus’lar ile eğlenceli vakit geçirebileceğimiz havuza geliyoruz. Yunuslar ile geçireceğimiz zaman sonrasında tekrar Katamaran’a dönüş ve Cayo Blanco Adası’na hareket. Adaya varış sonrası bembeyaz kumlarda yürüyüş ile plaj ve restorana geliyoruz. Burada alacağımız açık büfe yemekte harika deniz ürünleri tadacaksınız. Karides ve ıstakoz gibi lezzetli deniz ürünleri ağırlıklı öğle yemeğimizin ardından beyaz kumlarla çevrili adada yüzme keyfi yaşayabilirsiniz. Deniz, eğlence ve manzara ağırlıklı günün sonunda otele dönüyoruz. Otelde alacağımız açık büfe akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

02 Kasım 2022 9. Gün

Sabaha karşı saat 02.00 da otelimizden ayrılıp Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na havaalanına gidiyoruz. Biletleme ve valiz teslimi gibi işlemler sonrası Türk Havayollarına ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile 09.35’te İstanbul’a uçuyoruz. Venezüella Karakas’ta 1,5 saatlik bir ikmal molası esnasında inemesek te Venezuella’ya kısa bir süre havadan bakmış olacağız. Karakas molası sonrasında İstanbul’a aralıksız uçuşumuz başlayacak.

03 Kasım 2022 10. Gün

Yerel saat 10.10’da İstanbul Havalimanına varış ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayolları TK 2462 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.40’da Adana’ya hareket. Saat 16.10’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

Tarih Açıklama
25.10.2022
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 2490Euro
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 2200Euro
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 2300Euro
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 350Euro

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Tur Adı karayiplerin incisi Fidel Castro’nun Küba’sı
Tur Tarihi 25.10.2022
Gezilecek Yerler Havana Trinidad Cienfuegos Varadero Vinales Vadisi Pınar Del Rio Cayo Blanco Adası
Geceleme 7 Gece 10 GÜN
Ulaşım Uçak
Kalkış Noktaları Adana
Kişi Başı 2490 EUR
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Fidel Castro’nun Küba’sı Değişmeden Elini Çabuk Tutmalısın

Bu Turu Paylaş