tarihin izinde hititlerin kilikyası

KARATEPE YESEMEK TUFANBEYLİ SAİMBEYLİ K.MARAŞ

Yılan Kale, Yesemek Heykel Atölyesi, Karatepe, Yaşar Kemal Kültür Evi, Hemite
Kahramanmaraş, Sır Barajı, Tufanbeyli, Şar Antik Kenti, Kırık Kilise, Saimbeyli
Obruk Şelalesi Milli Parkı, Kozan
30 - 31 Mayıs, 27 - 28 Haziran, 05 - 06 Eylül, 03 - 04 Ekim, 31 Ekim - 01 Kasım 2020

Arkeoloji Bir Tutkudur

2020 1. Gün:

Sabah saat 07.00’da istasyon meydanında buluşmamızın ardından, saat 07.30’da Yılan Kale’ye hareket ediyoruz. Toros Dağları’nı aşarak Antakya’ya giden tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan Yılan Kalesi’ne 45dk.lık kısa bir yolculuk sonrası varacağız. Kale’nin terasında içecek ve sandviç ikramı ile yapacağımız kahvaltımızın ardından Orta Çağ’da Çukurova'nın Haçlı işgali döneminde Bizanslılar tarafından yapılan Anavarza, Tumlu ve Kozan Kaleleri gibi ovadaki diğer kaleleri de görüş alanının içine alan Kaleyi tanıdıktan sonra ve birde meşhur Şahmeran Efsanesini burada dinledikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk ile Hititlerin kuzeyden gelecek saldırılar için yaptırdığı Saray ve Kale kalıntılarının bulunduğu Karatepe Açık Hava Müzesi’ne gidiyoruz. Burada yapacağımız gezi sonrası Yaşar Kemal’in köyü Hemite’ye gidiyoruz. Burada alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından yaşar kemal Kültür ve Anı Evini de ziyaret edip Yesemek Heykel Atölyesine gidiyoruz. Kilikya’nın bereketli topraklarında kültür yolculuğumuza devam ederek varacağımız Yesemek’te yerli halk Hurrilerin kullandığı Hititler döneminde işletmeye açılan Heykel Atölyesini gezdikten sonra arkeoloji yolculuğumuza son verip Kahramanmaraş’a doğru hareket ediyoruz. Kahramanmaraş’ta konaklayacağımız 4* Otele varış ve odalarımıza yerleşmemizin ardından kısa bir dinlenme molası verip Kahramanmaraş’ı kuş bakışı seyredeceğimiz terasa çıkıyoruz. Burada alacağımız akşam yemeğimizin ardından Kahramanmaraş’ın tarihi sokaklarını gece ışıkları eşliğinde görerek otele dönüş ve geceleme.

2020 2. Gün:

Günaydın otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 08.30’da otelden çıkışımızı yapıp Tufanbeyli’ye gidiyoruz. Yolumuz üzerinde Sır Barajı’nın Torosların eteklerinde oluşturduğu doğa güzellikleri eşliğinde 1,5 saatlik bir yolculuk ile Tufanbeyli’ye varıyoruz. Adana’nın Kayseri sınırındaki uç noktadaki ilçesi Tufanbeyli’de Şar Ören Yeri, Kırık Kilise ve kalıntılarını görerek köy içinde yürüyüşümüzü yaptıktan sonra köy kahvesinde çay kahve molası veriyoruz. Tufanbeyli gezimizin sonrasında Saimbeyli’ye hareket ediyoruz. İlk olarak Obruk Şelalesi Milli Parkı’na geliyoruz. Endemik bitki ve kelebek çeşitliliği ile Türkiye’nin önemli doğa hazinelerinden bir tanesi olan Obruk Milli Parkında yürüyüşümüzü yapacağız. 160’tan fazla kelebek türüne ev sahipliği yapan bu milli parkın en önemli kelebek türü ise Teresa Mavisi olarak adlandırılan Kelebek olup bu doğa hazinesi durakta geçireceğimiz zamanımızın ardından mis gibi doğa içerisinde ekstra öğle yemeğimizi alıp Saimbeyli’ye gidiyoruz. Saimbeyli Kalesi ve panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra Feke, Kozan üzeri Adana’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde birbirinden güzel manzaraları göreceğiz. Zaman durumumuza göre Kozan / Dağılcak Mesire Alanında kısa bir kahve molası sonrasında saat 20,30 - 21.00 suları Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

Tarih Açıklama
05.09.2020
03.10.2020
31.10.2020
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 475TL 490TL 500TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90TL 90TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 250TL 260TL 275TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 375TL 390TL 400TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 130TL 490TL 140TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Önemli Not

Turumuz Arkeoloji özel turlarımızdan olup, kişi sayısına göre araç tipi değişiklik gösterecektir. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.

Uyarı

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.

Tur Adı Karatepe Yılankale Yesemek Şar Ören Yeri Tufanbeyli Saimbeyli
Tur Tarihi 05.09.2020
Gezilecek Yerler Yılan Kale, Yesemek Heykel Atölyesi, Karatepe, Yaşar Kemal Kültür Evi, Hemite Kahramanmaraş, Sır Barajı, Tufanbeyli, Şar Antik Kenti, Kırık Kilise, Saimbeyli Obruk Şelalesi Milli Parkı, Kozan
Geceleme 1 Gece 2 Gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana
Kişi Başı 475 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Karanlık mağara duvarlarına çizilen küçük resimlerden, devasa anıtlara... Bugünün sırrı dününde saklı... Haydi durma keşfet...

BU TURU PAYLAŞ

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL