tarihin izinde bin tanrılı uygarlık Hititler

HATTUŞA ALACAHÖYÜK KÜLTEPE KANİŞ / KARUM KAPADOKYA

Yazılıkaya Açık Hava Mabedi, Başkent Hattuşa'nın Gizemli Kapıları

Göreme, Ürgüp Avanos, Uçhisar

12 - 14 Haziran, 03 - 05 Temmuz, 11 - 13 Eylül, 23 - 25 Ekim, 13 - 15 Kasım

Arkeoloji Bir Tutkudur

2020 1. Gün:

Saat 23.30’da istasyon önünde buluşmamızın ardından saat 23.45 de Pozantı, Ulukışla, Kayseri, Yozgat yol güzergâhından Çorum / Alaca’ya hareket ediyoruz.

2020 2. Gün:

Saat 07.00’da Alaca’da kahvaltımızı alacağımız restorana varış ve keşif dolu bir gün için enerji depoladıktan sonra kahvaltı süremizi tamamlayıp Anadolu’nun ilk sahipleri Hititlerin gizemli coğrafyasını keşfe başlıyoruz. İlk durağımız Alacahöyük. Hattiler ve sonrasında Hititler tarafından yerleşim yeri olarak kullanılan bu höyük alanını ve Müzesini gezdikten sonra Hititlerin en önemli kenti Hattuşaş’a gidiyoruz. İlk olarak, devasa kent surlarını taçlandıran ve şehre girişi sağlayan Aslanlı Kapı, Potern / Yer Kapı, Kral Kapısı, Sfensks Kapıları göreceğiz. Sonrasında Bin Tanrılı halk Hititlerin bu önemli şehrinde; Yazılıkaya Açık Hava Mabedi, kayalara işlenmiş Tanrı ve Tanrıça Motifleri, Hitit Savaşçı Motifleri, Mitolojik Sahnelerin ve Hiyerogliflerin yer aldığı Odaları, Kale ve şehir kalıntılarını göreceğiz. Döneminin en büyük süper güçlerinden olan Hititlerin önemli şehrini geride bırakıp Hititlerin kurduğu bir başka kent olan Kültepe gidiyoruz. Hititlerin Anadolu’da kurduğu ilk kent olan Kültepe daha sonra Asur Ticaret Kolonilerinin Anadolu’da ki önemli merkezi / Karum’u haline gelmiş ve burada bulunan tabletler buranın aynı zamanda tablet çeşitliliği de aynı zamanda dönemin hukuk, ticaret ve birçok anlaşmaya dair bilgileri günümüze kadar getirmiştir. Kültepe gezimizin ardından Kapadokya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk ile varacağımız Kapadokya’da konaklayacağımız 5* Otele varış ve odalarımıza yerleşme. Otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası isteyen misafirlerimizle birlikte (ekstra) Türk Gecesi Eğlencesine gidiyoruz. Eğlencemizin ardından otelimize dönüş.

2020 3. Gün:

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 09.00’da otelden ayrılıp periler ülkesi Kapadokya’yı keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Göreme’nin eşsiz manzarasını seyredebileceğimiz panoramaya gidiyoruz. Sabah kahvelerimizi binlerce yıllık hikâyesi ve eşsiz güzelliği ile Göreme’ye karşı içtikten sonra mantar başlı peri bacalarına en güzel örnek olan ve Üç Güzeller olarak adlandırılan peri bacalarına gidiyoruz. Hava açık olursa eğer Kapadokya’nın oluşumunda en büyük role sahip olan Erciyes Dağı’nı görebiliriz. Burada fotoğraf çekimlerimizin ardından Göreme Açık hava Müzesi’ne gidiyoruz. Kaya Kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Açık Hava Müzesi gezimizin ardından Ürgüp’e geliyoruz. Bağcılığın önemli bir yer tuttuğu bölgede, şarap üretiminin de dünya standartlarında olduğu Turasan Şarap Fabrikasında tadım yaptıktan sonra dilerseniz satın alabilirsiniz. Ürgüp içerisinden ilerleyerek Hayal Vadisine geliyoruz. Bir başka isimle Develi Vadi olarak ta anılan vadide vereceğimiz mola esnasında sizlerde hayal gücünüzü kullanarak bu özel oluşumların içerisinde fotoğraf çekebilirsiniz. Buradan hareket ederek Avanos’a gidiyoruz. Zelve Vadisi, Paşabağları panoramik olarak geçerken tüf tabakalarındaki renk değişimleri sizleri etkileyecek güzellikte. Avanos’ta alacağımız ekstra öğle yemeği sonrası Kapadokya’ya yüzyıllardır can veren Kızılırmak’ın kenarına gidiyoruz. Burada kısa bir yürüyüş molası sonrasında Uçhisar’a hareket ediyoruz. Burada ilk önce Çömlek yapımı ve Kızılırmak’tan çıkarılan çamurların işlenişi hakkında bilgi alacağız. Aramızdan bir kişinin de çamuru işleyerek kendine özgü eserler üreteceği eğlenceli animasyonu izledikten ve alışveriş yaptıktan sonra Güvercinlik Vadisi’ne hareket ediyoruz. Erken dönem Hristiyanlarının sığındığı ve inzivaya çekildiği şapeller, gizli kiliseler ve yerleşim yerleri de barındıran Güvercinlik Vadisinde vereceğimiz seyir molamızın ardından bölgeye özgü volkanik bir taş olan Onyx Taşı işleme atölyesinde bilgi alacağız. Birbirinden özel tasarımlarla göz alıcı güzelliklerinin yanında her bir taşın ayrı ayrı faydasını öğrendikten sonra dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz. Periler ülkesi Kapadokya’da geçirdiğimiz dopdolu bir günün ardından Niğde, Ulukışla yol üzeri Adana’ya hareket. Saat 21.00 sularında varış ve turumuzun sonu. Bir başka turda buluşmak dileği ile…

Tarih Açıklama
11.09.2020
23.10.2020
13.11.2020
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 530TL 550TL 565TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90TL 90TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 350TL 365TL 380TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 430TL 450TL 465TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 150TL 550TL 170TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Önemli Not

Turumuz Arkeoloji özel turlarımızdan olup, kişi sayısına göre araç tipi değişiklik gösterecektir. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.

Uyarı

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.

Tur Adı Hattuşa Alacahöyük Kültepe Kaniş / Karum Kapadokya
Tur Tarihi 11.09.2020
Gezilecek Yerler Hattuşa, Alacahöyük, Kültepe, Kaniş / Karum, Kapadokya, Yazılıkaya Açık Hava Mabedi, Başkent Hattuşa’nın Gizemli Kapıları Göreme, Ürgüp Avanos, Uçhisar
Geceleme 1 Gece 2 Gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana, Tarsus
Kişi Başı 530 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Karanlık mağara duvarlarına çizilen küçük resimlerden, devasa anıtlara... Bugünün sırrı dününde saklı... Haydi durma keşfet...

BU TURU PAYLAŞ

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL