tarihin izinde dünyanın ilkleri

ŞANLIURFA HARRAN GÖBEKLİTEPE GAZİANTEP

HALFETİ, SAVAŞAN KÖYÜ, RUMKALE, EYÜP PEYGAMBER MAKAMI, BALIKLIGÖL, AYN ZELİHA GÖLÜ, GÜMRÜK HAN
06 - 07 Haziran, 12 - 13 Eylül, 03 - 04 Ekim, 24 - 25 Ekim, 07 - 08 Kasım 2020

2020 1. Gün:

Sabah saat 06.30’da istasyon meydanında buluşmamızın ardından, saat 06.45’de Bahçe, Osmaniye, Gaziantep yol güzergâhından Halfeti’ye gidiyoruz.  Saat 10.00 tahmini olarak Halfeti’ye varışımız sonrası burada bizi bekleyen teknemiz ile tekne turumuza çıkıyoruz. Fırat Nehri’nin masmavi suları altında kalan tarihi dokusu ile sizleri büyüleyecek güzelliğe sahip Halfeti'de tekne gezimizde sular altında kalan Savaşan Köyü’ne ait evler ve sular altında kalan Camii’yi görerek Rumkale’nin yanı başından geçip keyifli tekne turumuzu tamamlayacağız. Halfeti’de vereceğimiz serbest zaman esnasında dar sokaklar arasında yürüyüş yapıp asma köprüye çıkabilirsiniz. Karagül’ü ile meşhur, Halfeti’de alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Saat 13.00 sularında varacağımız Şanlıurfa’da ilk olarak Halepli Bahçe Arkeoloji Müzesi’ni gezeceğiz. Göbeklitepe, Balıklıgöl, Harran gibi önemli yerleşim yerlerinden çıkarılan eserlerin harika bir tasarım ile sergilendiği müzeyi gezdikten sonra Balıklı Göl’e geçiyoruz. Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Peygamberin doğduğu ve büyüdüğü mağara gezilerimizi yapıp tarihi Bedesten Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Yöresel ürünlerden satın alabilirsiniz ya da tarihi Gümrük Han’da kahve içerek günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Balıklıgöl’de geçireceğimiz zaman sonrası Hz. Eyüp Peygamberin yıllarca amansız hastalığına sabrettiği mağara ve şifa bulduğu şifalı su kuyusunu görüp konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra dinlenme zamanı… Akşam tekrar otobüsümüz ile Sıra Gecesi eğlencesi eşliğinde alacağımız yöresel yemeğimiz için otelden çıkıp konuk evine gideceğiz. Yer sofrasında oturacağımız için mümkün olduğunca rahat kıyafetler tercih ediniz. Burada alacağımız yemek ve eğlence sonrası otele dönüş ve geceleme. 

2020 2. Gün:

Günaydın… Sabah kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelden ayrılıp Harran’a hareket ediyoruz. Gap projesinin hayat verdiği bereketli topraklarda ilerleyerek dünyaca ünlü konik evlerinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Harran höyüğü kalıntıları, Ulucamii ve dünyanın ilk üniversitesinin kalıntıları göreceğimiz yerler arasındadır. Anadolu’nun, Mezopotamya’ya açılan kapısı olarak önemli bir yer tutan Harran’ı gezdikten sonra Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Unesco tarafından koruma altına alınmış ve dünya tarih kronolojisini tümüyle değiştiren arkeoparkı gördükten sonra Gaziantep’e hareket ediyoruz. 2 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Gaziantep’te kültür yolunu yürüyerek tarihi çarşıya geliyoruz. Yürüyüşümüz esnasında Kale, Naib Hamamı, Hanlar ve Bedestenleri göreceğiz. Yemeni, Ahşap, Bakır, Sedef gibi ürünlerin süslediği sokaklarda çekiç sesleri ve geleneksel kostümleri ile sokak satıcıları size adeta zaman yolculuğu yaptıracak. Vereceğimiz serbest zaman esnasında alışveriş yapabilir, baklava veya katmer yiyerek gezinin lezzet finalini yapabilirsiniz. Bu arada meşhur kahvehanelerde dibek ya da özel çekme Türk kahvesi içebilirsiniz. Gaziantep’teki gezilerimizin ardından Adana’mıza hareket ediyoruz. Osmaniye, Ceyhan yol güzergâhından Adana’ya saat 23.00 sularında varış ve turumuzun sonu. bir başka turda buluşmak dileği ile…

Tarih Açıklama
12.09.2020
03.10.2020
24.10.2020
07.11.2020
28.11.2020
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 540TL 560TL 580TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90TL 90TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 350TL 370TL 385TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 440TL 460TL 480TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 100TL 560TL 120TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Önemli Not

Sezon yoğunluğu dolayısı ile konaklama yapılan otelde değişiklik olabilir. Tur kalkışından 2 gün öncesinde bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.

Uyarı

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.

Tur Adı Gökbeklitepe Harran Şanlıurfa Halfeti Rumkale Gaziantep
Tur Tarihi 12.09.2020
Gezilecek Yerler Gaziantep, Halfeti, Şanlıurfa, Göbeklitepe, Balıklıgöl, Eyüp Peygamber Makamı, Harran
Geceleme 1 Gece 2 Gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana, Osmaniye, Gaziantep
Kişi Başı 540 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Dünya tarihini alt üst eden keşifleri mutlaka görmelisin...

BU TURU PAYLAŞ

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL