Finlandiya / Rovaniemi

Kuzeyin Masalsı Dünyası Lapland 

‘’Bildiğiniz Tüm Keşifleri Unutun, Kuzeyin Sihirli Ormanları Sizleri Bekliyor’’ 

Rovaniemi, Santa Claus (Noel Baba) Köyü, Buz Otel, Husky Safarisi, Ren Geyiği Safarisi, Lapon Çiftiği Ziyareti, Kuzey Işıkları Safarisi, Ranua Doğal Yaşam Parkı Gezileri Dahil, THY ile Adana Çıkışlı Çok Özel Gezi

12 Şubat - 16 Şubat 2022

12 Şubat 2023 1. Gün

Adana Şakirpaşa havalimanı iç hatlar terminalinde saat 03.00’da buluşma saat 04.35’da, THY TK 2475 sefer sayılı uçağı ile İstanbul Havalimanına hareket. 06.15 İstanbul’a iniş. Dış hatlardan yine TK 1750 sefer sayılı 09.25 Uçağı ile Finlandiya / Rovaniemi’ye gidiyoruz. Saat 13.05’da Rovaniemi’ye iniş sonrası bizi bekleyen aracımızla turumuza başlıyoruz. Saat 13.30 suları olmasına rağmen alacakaranlık bir havanın bizi karşılayacağı Rovaniemi’de, ilk olarak kuzey kutup çizgisini geçeceğimiz Noel Babanın şirin köyüne gidiyoruz. Burada bulunan postaneden sevdiklerinize iletilmek üzere kartpostal atabilirsiniz. Burada Kuzey Kutup dairesini de geçmiş olacağımız için “Kuzey Kutup Gecis Sertifikası” de alacaksınız. Alışveriş için serbest zamanın sonrası 4* Otele varış ve odalarımıza yerleştikten sonra otelde alacağımız akşam yemeğimizin ardından rehberimiz eşliğinde mini bir şehir turuna çıkıyoruz. Karla kaplı sokakları ve ışıl ışıl dükkânları ve harika cafe / barları ile günün finalini bu şirin şehirde yapacağız. ile kuzeyin bu şirin şehrini tanıyabilirsiniz.

13 Şubat 2023 2. Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Geyik Çiftliğine gidiyoruz. Lapon evleri ve Kuzey yaşamının olmazsa olmazlarından Ren Geyikleri hakkında bilgi aldıktan sonra Ren Geyikleri ile kısa bir safariye çıkacağız. Geyik safarisi sonrası Lapon Evinde yanan ateş etrafında Lapon yaşamı hakkında bilgiler alıp hikâyeler dinlerken buraya özel balık çorbalarımızı içeceğiz. Burada ayrıca “Geyik Sürüş  Sertifikasına’’ da sahip olacağız. Geyik Çiftliği ziyaretimizin ardından Rovaniemi’ye dönüyoruz. Otelimizde dinlenme ve hazırlık sonrası otelimizde akşam yemeğimizi alıp kuzey ışıklarını gözlemlemek üzere çıkacağımız turumuz için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bizi alacak otobüsümüz ile karla kaplı ormanların ortasında, kutupların doğasına yakından tanık olacağız hava şartları doğrultusunda şanslıysak kuzey ışıklarını izlemenin doyumsuz hazzını yaşayacaksınız. Gece turumuzun ardından Rovaniemi’deki otelimize dönüş ve geceleme.

14 Şubat 2023 3. Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından İlk olarak Glass Igloolar ve Buz Otel’in olduğu kompleksi ziyaret ediyoruz. Buz kalıplarından inşa edilmiş otelin içinde Restoran, Bar, Disko, Odalar ve Şapel gezerken ilginizi çekecek. Buz otel gezimizin ardından donmuş göl üzerinde kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz. Buz otel gezimizin ardından belki de bu turun en farklı aktivitelerinden bir tanesi olan Husky Köpek Safarisi’ne çıkıyoruz. Renkli gözleri ve asil duruşları ile belki de dünyanın en sevimli köpekleri olan Huskylerin Lapon insanlarının zorlu kuzey yaşamlarına katkısı ve onların bakımları hakkında bilgi aldıktan sonra bu sevimli köpekler ile Kuzey ormanları içerisinde zevkli bir yolculuğa çıkacağız. Sizin de katkınız ile koşmayı seven bu sevimli dostlarımız ile yapacağımız zevkli safari sonrasında otelimize dönüş ve akşam yemeği sonrası serbest zaman.

15 Şubat 2023 4. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 09.30 da aracımızla otelden ayrılıp İlk olarak bölgenin en dip ormanlarında kurulan Ranua Vahşi Yaşam Park’ına gidiyoruz. Parkta yaklaşık 200 çeşit bölge hayvanı bulunmaktadır, Kutup Ayıları, Vaşaklar, Tilkiler, Domuzlar, Yaban Geyikleri ve çok sayıda Kuş bunlardan sadece birkaçıdır. Parkta yapacağımız turumuz sırasında mükemmel fotoğraflar çekme şansına sahip olacağız ve parkın en özel çifti Venüs ve Manasse kutup ayılarını görme fırsatı bulacağız. Vahşi Yaşam Parkı gezimizin ardından, Finlandiya'nın en ünlü çikolata markasının fabrika satış noktasını ziyaret ederek lezzetli çikolatalardan satın alabileceğiz. Yine keyifli bir günün sonunda otele dönüş ve geceleme.

16 Şubat 2023 5. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havaalanına transfer olacağımız saat 13.30’a kadar serbest zaman. Saat 13.30’da otelden ayrılıp Rovaniemi Havaalanına gidiyoruz. Burada biletleme işlemlerimizin ardından Rovaniemi Havalimanından saat 16.10’da TK 1750 THY uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. 21.40’te inişimizi takiben saat 02.20 TK 2474 sefer sayılı İstanbul - Adana uçuşu ile Adana Şakirpaşa Havaalanına uçuyoruz. Saat 03.50 de Adana’ya iniş ve turumuzun sonu. Bir başka Alisya Tur organizasyonunda görüşmek üzere.

Tarih Açıklama
12.02.2023
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 2.390 EURO
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1.990 EURO
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 2.190 EURO
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 490 EURO

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Tur Adı Finlandiya / Rovaniemi Kuzeyin Masalsı Dünyası Lapland
Tur Tarihi 12.02.2023
Gezilecek Yerler Rovaniemi, Santa Claus (Noel Baba) Köyü, Buz Otel, Husky Safarisi, Ren Geyiği Safarisi, Lapon Çiftiği Ziyareti, Kuzey Işıkları Safarisi, Ranua Doğal Yaşam Parkı Gezileri Dahil, THY ile Adana Çıkışlı Çok Özel Gezi
Geceleme 4 Gece 5 Gün
Ulaşım Uçak
Kalkış Noktaları Adana
Kişi Başı 2390 EUR
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Laponya’nın sıra dışı günlük yaşamını bir ömür unutamayacaksın...

Bu Turu Paylaş