22 - 28 OCAK 2022
bin bir gece masallarına yolculuk
fas kraliyet şehirleri
CASABLANKA RABAT FEZ ŞAFŞAVAN ERFOUD İFRANE OUARZAZATE MARAKEŞ
YEMEKLİ CHEZ ALİ SHOW, 4X4 JEEP SAFARİ VE DEVELER İLE SAHRA ÇÖLÜ TURU TÜM TURLAR 6 AKŞAM YEMEĞİ 6 KAHVALTI DÂHİL TÜRK HAVA YOLLARI AYRICALIKLARI İLE VİP KALİTE GEZİ

2022 1.Gün

Sabah saat 05.30’da Adana Şakirpaşa Havalimanında buluşarak, Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY TK 2453 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’de İstanbul’a hareket. 08.30 İstanbul Havalimanına inişimiz sonrası dış hatlarına geçerek yine THY TK 617 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.45’de Fas / Kazablanka’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Afrika’nın büyüleyici ülkesi Fas’a yerel saat olan 14.35’da iniş yapıyoruz. Pasaport ve valiz işlemlerimizin ardından alanda bizleri bekleyen aracımıza yerleşip rehberimiz eşliğinde Kazablanka turumuza başlıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda 1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan, geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, düzgün sokakları, yollarda kurulu tezgâhları ve birbirinden güzel evlerin bulunduğu Habbous’a gidiyoruz. Birbirinden farklı birçok zeytin çeşidini hem görüp hem de tadacağınız pazarda ayrıca damaklarınızda güzel bir tat bırakacak. Habbous yani yeni Medina olarakda bilinen bölgeden ayrıldıktan sonra Neo- Gotik tarzında inşaa edilmiş Kazablanka Katedrali (Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş Milletler Meydanı’nı gördükten sonra son durağımız olan Fas’ın en büyük, Dünyanın ise en büyük yedinci camisi olan Hassan II Camisine hareket ediyoruz. Fas Kralı 2. Hasan tarafından inşa edilen, Endülüs kültüründen esintiler taşıyan camiyi gezdikten Kuzey Atlas Okyanusunun kıyısında, Kazablanka’nın meşhur kordon boyu Corniche’de kahve molası veriyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası konaklama yapacağımız 4* Suisse Casablanca Oteli’ne geçiyoruz. Odalarımıza yerleşme ve alacağımız akşam yemeğimizin ardından geceleme otelimizde.

2022 2. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden çıkışımızı yapıp Rabat’a doğru hareket ediyoruz. Kuzey Atlas Okyanusu boyunca yapacağımız 1,5 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Rabat’ta panoramik şehir turumuz ile Mohammed V Mozolesi’ni, Hassan Kulesi ve Kasbah Oudaia görülecek yerler arasındadır. Rabat gezimizin ardından yolumuza devam ederek tarihi Fes şehrine gidiyoruz. Yaklaşık 2 saatlik keyifli bir otobüs yolculuğunun ardından şehre varış. Tarihi kent Fes’te Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı görüldükten sonra, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, Zanaatkârlar Çarsısını gezeceğiz. Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydanı gördükten sonra, panoramik Medina (Eski Şehir) turumuzu yapıp Otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

2022 3. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden çıkışımızı yapıp Fas’ın kuzeydoğusunda muhteşem bir manzara ile çerçevelenmiş, çekicilik ve özgünlük dolu Şafşavan turumuzu yapmak üzere çıkıyoruz. 4 saatlik bir yolculuk ile varacağımız 1471 yılında kurulan ve Rif Dağları'nın eteğinde, Tanca ile Tatvan şehirlerine yakın bir konumda yer alan mavi şehir Şafşavan’ı gezeceğiz.Yemyeşil doğası ve maviye boyalı evleriyle sıra dışı bir yer olan Şafşavan’da; Açık mavi ile süslenmiş beyaz badanalı, Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokakları ve Büyük Cami, El Mescid, El Adama, V. Muhammed Meydanı, Medina, Kasbah bulunmaktadır. Akşamüstü, şehir ve vadi üzerindeki muhteşem gün batımına hayran olmamak mümkün değil.Güzel bir günün sonunda tekrar Fez’e dönüş ve otelde alacağımız yemek sonrası geceleme.

2022 4.Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden çıkışımızı yapıp Erfoud’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Ifrane'de mola veriyoruz. Deniz seviyesinden 1600 metre yüksekte kurulmuş çam, sedir ve meşe ormanları ile çevrili olan kent, Fransız Alp mimarisi ile dikkat çekmektedir. Molamızın bitiminde muhteşem manzaralar eşliğinde Midelt üzerinden çölün sınırlarına kurulmuş kent Erfoud'a doğru devam ediyoruz. Sahra Çölü'nün kapısı anlamı taşıyan adıyla bilinen Erfoud'da Prince of Persia ve Mumya gibi gişe rekortmeni filmlerden tanıdığımız dünyanın en büyük çölünü keşfedeceksiniz. Erfoud şehrinde yerleşeceğimiz otelimizde serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile yapılacak olan 4x4 ler ve develer ile yapacağımız Sahra Kum Tepeleri turumuz katılabilirler. İnanılmaz bir coğrafya da yapacağımız 4x4 yolculuğu 1 saat kadar sürecek, ardından dünyanın en etkileyici manzaralarından biri olan kum tepeleri bizleri karşılayacak. Yüzyıllardır kervanları karşılayan kamp alanından alacağımız develer ile yolumuza devam edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2022 5.Gün

Günaydın… Sabah erken saatte alacağımız kahvaltı sonrası güneşin doğuşu ile otelimizden çıkışımızı yapıp Ourzazate'a doğru yola çıkıyoruz. Atlas Dağları'nın eteğinden yapacağımız yolculuk palmiye ormanları ile süslü Draa Vadisi üzerinden devam edecek. Yolumuzun üzerinden muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Tingrir şehrini göreceğiz. Ouarzazate şehrine varışımızı takiben dünyaca meşhur Aid Ben Haddou ve Film Stüdyoları turumuz yapacağız. UNESCO’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Aid Ben Haddu köyünü keşfedeceğiz. Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekân olmuş, bin yıllık geçmişi ile dünyanın et etkileyici yerleşimlerinden birisi olan bu köy ziyaretimizin ardından Atlas Corporation Film stüdyolarına gireceğiz. Asteriks, Spy Game, Babel, The Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorları bizleri şaşırtacak. Fantastik bir günün sonunda konaklayacağımız otele hareket ve otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından geceleme.

2022 6.Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden çıkışımızı yapıp Fas’ın ilk Başkenti olan kırmızı şehir Marakeş’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık yolculuğumuzun ardından Marakeş’e varıyor ve kraliyet kentlerinin arasında belki de en bilineni Marakeş’i keşfetmeye başlıyoruz. Labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkânları ve tezgâhları ile safran kokulu Medina Çarşısını gezerek Mucizeler Meydanı veya Fenalıklar Meydanı olarak anılan Djemma El Fna Meydanı’na geliyoruz. Dünya'nın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra vereceğimiz serbest zaman sonrasında konaklayacağımız otele hareket ve odalarımıza yerleşme sonrası Bin bir Gece masallarının içine dalacağınız harika yapısı ve sunumları ile unutamayacağınız bir gece geçireceğiniz Chez Ali Show’a gideceğiz. Burada alacağımız akşam yemeği ve izleyeceğimiz Showlardan sonra otele dönüş ve geceleme.

2022 7. Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelden çıkış ve Kutubiye Camii’ne hareket. 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken adını etrafındaki kütüphanelerden alan 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi’ni gezdikten sonra Medina çarşısında serbest zaman veriyoruz. Alışveriş molası veya son bir kez Mucizeler Meydanını gezdikten sonra saat 13.30’da Marakeş Havalimanına hareket. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 620 nolu seferi ile saat 16.10’de İstanbul'a hareket. Saat 23.15’da İstanbul Havalimanına varış ve İç hatlar terminaline geçerek yine Türk Havayollarının TK 2474 sefer sayılı saat 02.15 uçuşu ile Adana’ya hareket. 03.40 Adana’ya inişimizi takiben turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek üzere…

Tarih Açıklama
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 1.390 EURO SORUNUZ SORUNUZ
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) SORUNUZ SORUNUZ SORUNUZ
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1.1190 EURO SORUNUZ SORUNUZ
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1.290 EURO SORUNUZ SORUNUZ
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 290 EURO SORUNUZ SORUNUZ

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

 Covid-19 Önlemleri                                                                                                                                                                                                 

  • Fiyata dahil olan tüm turlarda kişi sayısını hijyen ve sosyal mesafe kuralları gereği en uygun seviyede tutmaya özen gösteriyoruz.

·         Turlarımızın akışını, mümkün olduğunca açık havada zaman geçirilecek şekilde tekrar düzenledik.

  • Tur boyunca konaklayacağımız otellerin, resmi olarak hijyen kurallarına uygunluğunu duyuran ve taahhüt eden oteller olmasına dikkat ediyoruz.

·         Yolcularımızın ve tur liderlerimizin sağlığı için hijyen kiti stokumuz hazır.

  • Tur süresi boyunca iç ve dış mekânlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması kuralına önemle dikkat

·         Turlarımızda ziyaret edilen müze, ören yeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerler için anlayışınızı bekleriz.

  • Seyahat Sağlık Sigortası Covid-19 tedavisini kapsamaktadır. Acentamızın her turunda bu konuya özen gösterdiğini ve sigortasız yolcu taşımadığını bilgilerinize sunarız.

  • Normalleşme süresince gerçekleştirilecek turlarda yukarıda belirtilen tüm koşullar uluslararası kurallarla eş zamanlı olarak güncellenecektir.

Tur Adı Casablanka Rabat Fez Şafşavan Erfoud İfrane Ouarzazate Marakeş / Fas
Gezilecek Yerler Casablanka, Rabat, Fez, Şafşavan, Erfoud, İfrane, Ouarzazate, Marakeş
Geceleme 6 Gece / 7 Gün
Ulaşım Türk Hava Yolları
Kalkış Noktaları Adana Şakirpaşa Havalimanı, İstanbul Havalimanı
Kişi Başı 1390 EUR
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Afrika Kıtasının; Atlas Okyanusu kıyısında keşiflerle dolu masalsı bir seyahat sizi bekliyor...

Bu Turu Paylaş