Yemyeşil Yaylaların Sis Dağlarına Yolculuk

Doğu Karadeniz Yaylaları & Batum

Yaz Boyunca Her Hafta En İyi Rotası İle Dolu Dolu Yaylalar Turu

24 - 30 Haziran, 01 - 07 Temmuz, 08 - 14 Temmuz, 15 - 21 Temmuz, 22 - 28 Temmuz, 29 Temmuz - 04 Ağustos, 05 - 11 Ağustos, 12 - 18 Ağustos, 19 - 25 Ağustos, 26 Ağustos - 01 Eylül, 02 - 08 Eylül, 09 - 15 Eylül, 16 - 22 Eylül, 23 - 29 Eylül 2022

Cuma 1.Gün

17.00’da İstasyonda buluşma ve saat 17.30’da Niğde, Kayseri, Sivas, Gümüşhane yol üzeri Trabzon / Maçka’ya hareket.

Cumartesi 2.Gün

Günün ilk ışıkları ile bir zamanlar Türkiye’nin en uzun geçidi sayılan Zigana’dan Karadeniz Rüyasına başlıyoruz. Hamsi Köy ve Zigana Yaylalarının eşsiz manzarası ile yapacağımız yöresel kahvaltımızın ardından Coşandere boyunca ilerleyerek Altındere Milli Parkı’nda minibüslere binerek Sümela Manastırına gidiyoruz. Manastır gezimiz esnasında Meryem Ana Kilisesini ve yeni düzenlenen birçok alanı gezme şansınız olacaktır. Gezimiz sonrası tekrar minibüslerimiz ile aşağı ineceğiz. Burada kısa bir toparlanma molası sonrası bir yanımız yemyeşil dağlar ve diğer yanımızda sahil manzarası eşliğinde Sürmene’ye hareket ediyoruz. Sürmene’de bıçak atölyesi ziyaretimizi yapacağız. Yörenin el işçiliği dövme bıçak sanatı hakkında bilgi alıp dilerseniz alışveriş yaptıktan sonra Yomra, Arsin, Araklı, Sürmene, Of, Çaykara yol güzergâhından 1090m. Yükseklikteki Haldizen Deresi’nin oluşturduğu Uzungöl’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından ilk olarak burada öğle yemeğimizi almak üzere serbest zaman veriyoruz. Ekstra öğle yemeği seçeneğinizi bugün buraya özgü tereyağda kızartılmış alabalık mönü ile değerlendirebilirsiniz. Yemek sonrası Göl etrafında yürüyüşümüzü yapıyoruz. Uzungöl sonrası Çayeli’ne hareket. Çayeli’ne varışımızın ardından Ağaran Şelalesi manzaralı 4* Grand Şelale Otele minibüsler ile yapacağımız kısa yolculuk sonrası odalarımıza yerleşme sonrası muhteşem doğanın tadını çıkarıyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğimizin ardından geceleme.

Pazar 3.Gün

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Batum Turu için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası Sarp Kapısına varış ve geçiş işlemlerimiz sonrasında Gürcistan’ın yükselen değeri Batum’u gezmeye başlıyoruz. Öncelikle yol üzerinde Gonio (Apsaros) Kalesi, St. Andrew anıtını görüyor ve Çoruh Nehri’nin üzerinden geçiyoruz. Sahil yolunu takip ederek mimari farklılıkları izleyerek Türk sokağının bulunduğu mevkii de inerek yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşümüz esnasında Türk Sokağı, Piazza Meydanı, Ermeni Katolik Kilisesi, Orta Camii, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Tiyatro Meydanı, Poseidon Heykeli gibi noktaları görerek Mor Plaja geçiyoruz. Mor plajda dileyen misafirlerimiz yemeklerini yiyebilir, dileyen misafirlerimiz ise gezilerine devam edebilirler. Mitolojik heykellerle süslü parklarla çevrili plaj çevresinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Sınır kapısına hareket.  Geçiş işlemlerimizin ardından Borçka’ya gidiyoruz. Borçka’da minibüsler ile Karagöl’e gidiyoruz. Yeşilin her tonu bitki örtüsünün çevrelediği Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. Bugünkü Karçal Dağı’ndaki Klaskur (Aralık) Yaylası’nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucu derenin önünü kapatmasıyla oluşan ve etrafı ladin, kayın, gürgen başta olmak üzere birçok ağaç çeşidine ev sahipliği yapan gölde yürüyüş ve fotoğraf molasının ardından Arhavi, Ardeşen, Fırtına Deresi güzergâhından Çamlıhemşin’e geliyoruz. Fırtına Deresi ve Çay Bahçeleri manzaralı 4* Oris Green Otele gidiyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeği ve tulum eğlencesi ardından geceleme.

Pazartesi 4.Gün

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden çıkışımızı yapıp minibüslerle otobüsümüzle Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon Düzlüğü, Ahşap Yayla Evleri’ni görerek yapacağımız yayla yürüyüşümüzün ardından Çamlıhemşin’e dönüp Burada bizleri bekleyen minibüslerimiz ile sıra dışı yaylalar turumuza başlıyoruz.  İlk olarak Kaçkarların zirvesinde bulunan gizli güzellik Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz. Yemyeşil doğa ve orman patikasını takip ederek varacağımız Palovit Şelalesi’nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Zilkale, Şenyuva, Çinçiva Köprüsü gezilerimizi yapıp Çamlıhemşin’de ekstra öğle molası veriyoruz. Ayrıca burada Osmanlı eseri Tmisvat Köprüsünü görüp fotoğraflayabilir ve dilerseniz çelik halatlar ile Fırtına Deresi üzerinde Zipline aktivitesini deneyebilirsiniz. Buradaki keyifli zamanlarımızın ardından Rize’ye özgü bezlerden dokunan ürünleri göreceğimiz ve satın alabileceğimiz Tekpa Rize Bezi Atölyesine gidiyoruz. Yöresel dokuma ürünleri ve özellikleri hakkında bilgi alıp alışverişlerimizi yapıp Sürmene’ye gidiyoruz. Burada çay fabrikası gezimizi yapıp tadım ve alışverişlerimizi yapıp Trabzon, Akçaabat yol üzeri Düzköy’e gidiyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimiz ile Kayabaşı Yaylası’na çıkıyoruz. Bulutların arasından geçerek harika yol manzaraları görerek varacağımız yaylada odalarımıza yerleşme sonrası yayla yürüyüşüne çıkıyoruz. Şanslıysak muhteşem manzaralar içinde bulut denizini görebiliriz. Otelde akşam yemeği ve yöresel eğlence sonrası geceleme.

Salı 5.Gün

Günaydın… Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelden ayrılıp minibüsler ile tekrar aşağı iniyoruz. Otobüsümüze yerleşmemizin ardından Karadeniz’in en renkli kentlerinden birisi olan Trabzon’da 19. yüzyıl başlarında Trabzon'a hâkim soğuksu sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılan ve daha sonra Ata’mızın Trabzon’u ziyaretleri esnasında konakladığı Atatürk Köşkü’ne gidiyoruz. Tarihi Köşkü gezimizin ardından rotamızı Giresun’a çeviriyoruz. Ekmeği ile meşhur Vakfıkebir’de vereceğimiz mola esnasında yöresel ekmeklerin ve peynirlerin tadına bakıp satın aldıktan sonra Dereli yolunu takip ederek 1.700 mt. yükseklikteki Koç Kayası Yaylası’na hareket. Ladin ormanları içerisinden geçerek ulaşacağımız Birun Kümbet Dağ Evleri’ne varış ve odalarımıza yerleşme sonrası serbest zaman. Doğanın ve otelin tadını çıkarıyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğimizin ardından geceleme.

Çarşamba 6.Gün

Günaydın… Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 09.00 da Ordu’ya hareket ediyoruz. Yeşil ve Mavinin kenti Ordu’da teleferik ile mükemmel manzaraya sahip Boztepe’ye çıkıyoruz. Masmavi sahili ve yemyeşil dağların eteklerine kurulan kenti kuşbakışı izleyeceğiniz teleferik yolculuğu sonrasında Karadeniz’in en güzel sahillerine sahip Fatsa ve Ünye’yi görerek Samsun’a geliyoruz. Atamıza yapılan en güzel anıt heykellerden birisi olan Atatürk Heykelini gördükten sonra Amasya’ya hareket ediyoruz. Amasya’da konaklayacağımız 4* Otele yerleşme ve otelde alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

Perşembe 7.Gün

Günaydın… Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Amasya gezimize başlıyoruz. Şehzadeler şehri Amasya’da1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerinin manzarası eşliğinde Sultan II. Bayezid Külliyesine gidiyoruz. Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan. Buradan Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkı geziyoruz. İçinde İlhanlılar döneminden kalma 6 adet mumyanın bulunduğu Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Ferhat / Şirin Su Kanalları’nı görüp Adana’ya dönüşe geçiyoruz. Yolumuz üzerinde Çorum’da vereceğimiz leblebi tadım ve alışveriş molası sonrası Kayseri, Niğde, Ulukışla yol güzergâhından Geç saatte Adana’ya varış ve turumuzun sonu. Alisya Turizm’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz…

Tarih Açıklama
19.08.2022
26.08.2022
02.09.2022
09.09.2022
16.09.2022
23.09.2022
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 3.790TL 3.890TL 3.950TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1.900TL 1.950TL 2.000TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 2.700TL 2.780TL 2.850TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 1.200TL 3.890TL 1.270TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Tur Adı Doğu Karadeniz Yaylaları & Batum
Tur Tarihi 19.08.2022
Gezilecek Yerler Ünye’den Batum’a Kadar Bulutların Üstünde yaylalar Turu...
Geceleme 5 gece 7 gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana
Kişi Başı 3790 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Bu tura aslında kimle gittiğiniz çok önemli, bu yüzden bu turu diğer turlardan ayıran en büyük özellik oldukça lokal olması ve yayla ağırlıklı olmasıdır.

Bu Turu Paylaş