Tarihin İzinde
‘’Binlerce Yıllık Geleneklerin ve Uygarlıkların Mirası’’
EŞSİZ DOĞASI VE TARİHİ İLE DOĞU ANADOLU
Bitlis Van Doğu Beyazıt Kars Erzurum Tunceli Elâzığ Beş Minare Nemrut Krater Gölü Akdamar Ahlat Selçuklu Mezarlığı Van Kalesi Muradiye Şelalesi İshak Pasa Sarayı Sarıkamış Ani Kanlı Tabya Munzur Gözeleri Halbori Gözeleri Pertek

24 Haziran – 30 Haziran 2022, 23 Eylül – 29 Eylül 2022

2022 1. Gün

Akşam saat 23.30’da istasyon önünde buluşmamızın ardından saat 23.45’da turumuza başlıyoruz ve Bitlis’e hareket ediyoruz.

2022 2. Gün

Sabah 07.30 sularında Bitlis’e varış ve alacağımız yöresel kahvaltımızın ardından İhlasiye Medresesi, Bitlis Kalesi, El Aman Kervansarayı gezilerimizin sonrasında Nemrut Kaldera’sına hareket ediyoruz. Buhar Bacası, Ilıkgöl, Soğuk Göl görüldükten otobüsümüze dönüş ve Ahlât’a hareket. Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Emir Bayındır Kümbeti’nin görülmesi sonrası ünlü Ahlât Bastonları’nın yapıldığı atölyelerden bir tanesinin ziyareti, baston yapımı hakkında bilgi alınması ve alışveriş sonrası Van’a hareket. Van Gölü manzarası eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrası varacağımız Van’da konaklama yapacağımız 4* Otele yerleşme ve alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

2022 3. Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Akdamar Adası’nı gezmek üzere otelden ayrılıp Gevaş’a hareket ediyoruz. Vanlılara göre Van denizinin güzel manzarası eşliğinde Gevaş’a varışımızın ardından tekne ile Akdamar Adası’na geçiyoruz. Ortaçağ Ermeni mimarisinin en güzel eserleri arasında sayılan Akdamar Kilisesi’nin görülmesi ve burada verilecek serbest zaman sonrası tekrar tekne ile Gevaş’a geçiyoruz. Akdamar Adası turu sonrasında Doğu’ya özgü Halıların sergilendiği Halı Köy’e gidiyoruz. Bölge kültürünün ilmek ilmek dokunarak sergilendiği Halı Köy’ü gezdikten ve alışveriş yaptıktan sonra Van Kalesi’ne gidiyoruz. Kale ve Van Kedi Evi gezilerimizin sonrasında bölgenin Urartulardan günümüze kadar birçok medeniyetin mirası Gümüş tasarımları ve Savat İşçiliği hakkında bilgi alacağımız Gümüş Atölyesinde sunum ve alışveriş molası sonrası otele dönüş ve akşam yemeği sonrası geceleme.

2022 4. Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Van’a veda ederek Muradiye’ye hareket ediyoruz. Bend - i Mai Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi’nin görülmesi fotoğraf çekimi sonrası kısa bir kahve / çay molası verip Çaldıran Ovası’nın eşsiz güzelliğini izleyerek Tendürek Dağları’nın önemli geçiş noktalarından biri olan 2640 metre yükseklikteki Tendürek Geçit’ini geçerek Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubeyazıt’a ulaşıyoruz. O günün şartlarında kullanılan teknik ile eşsiz konforlu ve gizemli bir Osmanlı Kalesi olan ve Osmanlının doğudaki en son yapısı olan İshakpaşa Sarayı’nı geziyoruz. Doğu Beyazıt’a adeta kartal yuvası hâkimiyeti ile sahip olan manzarasını izleyerek ekstra öğle yemeğimizi alacağımız restorana geliyoruz. Akşam saatlerinde varacağımız Kars’ta Kars Kalesi, Hasan El Harakani Türbesi, 12 Havariler Kilisesi’ni gördükten sonra konaklama yapacağımız 4* Otele yerleşme ve alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

2022 5. Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Türkiye ve Ermenistan sınırını ayırdığı Arpa Çay’ın yanı başındaki Ani’ye hareket ediyoruz. Ani Şehir Surları, Aslanli Kapı, Selçuklu Hamamı, Tigran Honents (Resimli) Kilise ve Büyük Katedral (Fethiye Camii), Ebul Menecuher Camii gezileri ardından Kars’a dönüyoruz. Kars’ta Kanlı Tabya olarak bilinen ve Ruslar tarafından en kanlı baskınlarından birisinin yapıldığı Osmanlı Tabyasını ziyaret ediyoruz. Müzenin bahçesinde Ruslar tarafından Kazım Karabekir’e hediye edilen Vagon ’uda gördükten sonra Erzurum’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Sarıkamış Şehitleri Abidesinde saygı ziyaretimizi yaptıktan sonra Erzurum’a yolculuğumuza devam ediyoruz. Öğle sonu varacağımız Erzurum’da Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi ve Oltucular Çarşısı olarak bilinen Kanuni’nin damadı Rüstem Paşa tarafından yaptırılan Rüstem Paşa Hanı’nda alışveriş için serbest zaman. Dolu dolu geçen bir günün sonunda Erzurum’un çatısı Palandöken Dağı’nda bulunan 4* Otelimize varış. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve geceleme.

2022 6. Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Aşkale, Pülümür yolunu kullanarak Tunceli’ye gidiyoruz.  Yolumuz üzerinde Kutu Deresinde alacağımız ekstra öğle yemeği sonrası Pülümür Vadisi boyunca ‘Ağlayan Kayaları’ görerek Kutu Deresi’ne geliyoruz. Muhteşem bir doğa içerisinde alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Tunceli içinden geçerek Munzur Vadisi Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrasında vadiyi oluşturan dağlardan süzülen Munzur Suyu’na rengini veren yemyeşil doğa içerisinde geçireceğimiz zamanda Munzur Gözeleri, Ana Fatma Ziyaretgâhı, Halbori Gözeleri başlıca göreceğimiz yerlerdir. Munzur Milli Parkından sonra Ovacık ilçe ziyaretimizi yapıp Tunceli’de konaklayacağımız 4* Otele geliyoruz. Odalara yerleşme sonrası akşam yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Munzur Çayı kenarında alacağımız yemek sonrası otele dönüş ve geceleme.

2022 7. Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkıp Elazığ’a hareket ediyoruz. Pertek’ten bineceğimiz arabalı vapur ile bölgeye can veren Keban Barajının üzerinde Pertek Kalesi’ni de görerek manzaraları Elazığ’a geliyoruz. Elazığ’da ilk olarak 4000 yıllık tarihi geçmişe ve zenginliklere sahip Harput’ta çıkıyoruz. Harput Kalesi, Ulucamii, Cimşit Hamamı, Musa Mescidi, Kurşunlu Camii gezilerimizin sonrasında Malatya, Erkenek, Pazarcık üzerinden Adana’ya hareket ediyoruz. Akşam 22.00 suları Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

Tarih Açıklama
23.09.2022
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 3.900TL 4.000TL 4100TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90TL 90TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1.850TL 1.900TL 1.950TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 2.750TL 2.830TL 2.920TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 950TL 4.000TL 990TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Önemli Not

Sezon yoğunluğu dolayısı ile konaklama yapılan otelde değişiklik olabilir. Tur kalkışından 2 gün öncesinde bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.

Uyarı

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.

Tur Adı Bitlis Van Doğu Beyazıt Kars Erzurum Tunceli Elâzığ Malatya
Tur Tarihi 23.09.2022
Gezilecek Yerler Nemrut Krater Gölü, Akdamar Adası, Ahlat, Muradiye Şelalesi, Halı Köy, İshak Paşa Sarayı, Ani Harabeleri, Sarıkamış, Kanlı Tabya Müzesi, Keban Barajı, Munzur Gözeleri, Harput
Geceleme 5 gece 7 gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana
Kişi Başı 3900 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Adım adım Anadolu’yu keşfetmeliyim diyorsan bu turu kaçırma...

Bu Turu Paylaş