Güneşe Adanmış Şehir
BEYRUT
Solidere Roche Kayalıkları Kordon Baalbeck Antik Şehri Ksara Şatosu Anjar Kasabası Byblos Antik Kenti Jeitta Mağarası Harissa Tepesi Chouf Dağları Moussa Kalesi Deir Al Qamar Beiteddine Sarayı
 14 Nisan - 17 Nisan 2022

14 Nisan 2022 Perşembe 1. Gün

Adana 15.15 da Adana Şakirpaşa Havalimanı / Dış Hatlar Terminalinde acenta görevlisi ile buluşup işlemlerimizi yaptıktan sonra saat 16.30’da Lübnan / Beyrut Refik Hariri Havalimanına TK 7836 Sefer sayılı Anadolu Jet Havayolları ile hareket. 1 saatlik uçuşumuzun ardından yerel saat ile 17.30’da Beyrut’a iniş. Pasaport ve valiz işlemlerimizin ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz buram buram tarih kokan Beyrut’ta panoramik şehir turumuz eşliğinde otele transferimizi yapıyoruz. Konaklama yapacağımız 4* Otelimize yerleşme sonrası otelden belirtilen saatte çıkıp akşam yemeğimizi alacağımız yerel restoranımıza gidiyoruz. Yerel lezzetleri tadabileceğimiz akşam yemeğimizin ardından otele dönüş ve geceleme.

15 Nisan 2022 Cuma 2. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Güneşe adanmış şehir Beyrut’u gezmek üzere turumuza başlıyoruz. İlk olarak Durzi toplumunun ağırlıklı olarak yasadığı, denizden yaklaşık 900 mt yüksekte bulunan Chouf Dağlarına çıkacağız. Beyrut başkent olmadan önceki başkent olan ve 1984 den beri, UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan Deir Al Qamar’ı (Ay Manastırı - Emirler Şehri)  ziyaret edeceğiz. Sonrasında efsane gibi hikâyesini rehberimizden dinleyerek modern Moussa Kalesini ziyaret ediyoruz. Chouf Dağlarında alacağımız öğle yemeği sonrası Beıteddıne Sarayına doğru hareket ediyoruz. Osmanlıya yakışan, Donemin Dürzi kökenli Emiri, Emir Basher tarafından 1800 yılları başında tamamlanan ve uzunca bir süre Lübnan idaresinin yapıldığı bu saraydan çok etkileneceksiniz. Lübnan’ın 3. büyük şehri olan, Fenikelilerin liman kentlerinden biri konumundaki Sidon (Saida) gezisi için hareket ediyoruz.  Memlük Çarşılarını dolaşırken kendinizi bir film setlerinin tam da ortasında hissedebilirsiniz. Labirent şeklinde daracık taş binaların uzayıp gittiği bu keyifli çarşılar mutlaka görülmeye değer. Saida gezimiz sonunda Beyrut’a dönüyoruz. Panoramik şehir turumuz eşliğinde ilk durağımız Beyrut'un birbirinden şık kafeler, restoranlar ve ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'e gidiyoruz. Burada aracımızdan inip şehri yürüyerek keşfe çıkıyoruz. Osmanlı Saat Kulesi, Muhammed El Emin Camii, Nejmeh Meydanı, Tarihi Ortodoks Kilisesi, tarihi Roma Hamamı kalıntıları, Osmanlı döneminde kışla olarak inşa edilen ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak kullanılan binaları, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin Mezarı göreceğimiz yerlerdir. Günün sonunda akşam yemeğimizi yerel restoranımızda alıp otelimize dönüş ve geceleme.

16 Nisan 2022 Cumartesi 3. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Baalbeck şehrine hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ile Lübnan Dağları'nın arkasındaki Bekaa Vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine varacağız. Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayan ve İmparatorluğun doğuda ki gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Bacchus Tapınağı dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma Tapınağıdır. Tarihi kentte yapacağımız gezimiz sonrasında buradan ayrılıp doğal mağaralarda yer alan şarap mahzenleri ile ünlü Ksara Şatosuna gidiyoruz. Günümüzde hala kullanımda olan mağaraları gezip 1857 yılından beri ürettikleri şaraplardan tadacağız. Dilerseniz bu lezzetli şaraplardan satın alabilirsiniz. Bekaa Vadisi üzerindeki yolculuğumuzun son durağı Anjar kasabası olacak. 8.yy da Emevi Halifesi Al - Walid İbn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri ziyaretimizin ardından akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana gidiyoruz. Yemek sonrası otele dönüş ve geceleme.

17 Nisan 2022 Pazar 4. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Byblosa kentine gidiyoruz. Unesco dünya kültür ve miras listesinde yer alan, antik bir liman kenti konumunda bulunan ve efsaneye göre Mısır tanrısı Osiris' in kapatıldığı sandığın karaya vurduğu kent olarak adlandırılan Byblos gezisinin ardından ekstra öğle yemeğimizi alıp Jeitta Mağarası’na gidiyoruz. 1836’da bulunup 1958’de ziyarete açılan ve alttaki 6200 metre üsteki ise 600 metre derinliğinde sarkıt ve dikitlerle dolu 2 mağaradan oluşan Jeitta Mağarası’nı gezdikten sonra Harissa’ya devam ediyoruz. Rio de Jenerio'daki Hz. İsa Heykeli gibi şehre yukarıdan bakan Meryem Ana heykelinin olduğu tepeye teleferik ile çıkılıyor. Harissa’da şehrin panoramik seyri sonrası yine teleferikle aşağı iniyoruz. Gezilerimizin ardından Beyrut Refik Hariri Havalimanına gidiyoruz. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından TK 7837 Sefer sayılı Anadolu Jet Havayolları ile saat 19.55’da Adana’ya hareket. 1 saatlik uçuşumuzun ardından saat 21.00’de Adana Şakirpaşa Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu.

Tarih Açıklama
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 850USD
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 750USD
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 799USD
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 190USD

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Covid-19 Önlemleri

  • Fiyata dahil olan tüm turlarda kişi sayısını hijyen ve sosyal mesafe kuralları gereği en uygun seviyede tutmaya özen gösteriyoruz.
  • Turlarımızın akışını, mümkün olduğunca açık havada zaman geçirilecek şekilde tekrar düzenledik.
  • Tur boyunca konaklayacağımız otellerin, resmi olarak hijyen kurallarına uygunluğunu duyuran ve taahhüt eden oteller olmasına dikkat ediyoruz.
  • Yolcularımızın ve tur liderlerimizin sağlığı için hijyen kiti stokumuz hazır.
  • Tur süresi boyunca iç ve dış mekânlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması kuralına önemle dikkat edilecektir.
  • Turlarımızda ziyaret edilen müze, ören yeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerler için anlayışınızı bekleriz.
  • Seyahat Sağlık Sigortası Covid-19 tedavisini kapsamaktadır. Acentamızın her turunda bu konuya özen gösterdiğini ve sigortasız yolcu taşımadığını bilgilerinize sunarız.
  • Normalleşme süresince gerçekleştirilecek turlarda yukarıda belirtilen tüm koşullar uluslararası kurallarla eş zamanlı olarak güncellenecektir.
Tur Adı Beyrut Adana Çıkışlı Turlar Dahil Vip Kalite
Gezilecek Yerler Solidere Roche Kayalıkları Kordon Baalbeck Antik Şehri Ksara Şatosu Anjar Kasabası Byblos Antik Kenti Jeitta Mağarası Harissa Tepesi Chouf Dağları Moussa Kalesi Deir Al Qamar Beiteddine Sarayı
Geceleme 4 Gece 5 Gün
Ulaşım UÇAK
Kalkış Noktaları Adana
Kişi Başı 850 USD
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Beyrut’un etkileyici atmosferinde anlık sürprizler ile keyifli bir yılbaşı akşamı yaşamak istiyorsan bu tur tam senlik...

Bu Turu Paylaş