‘’Tarihin İzinde Safran Kokulu Konaklar’’
BATI KARADENİZ İNCİLERİ
BOLU MAŞUKİYE HOBBİT EVLER ORMANYA GÖLCÜK GÖLÜ YEDİGÖLLER AMASRA ZONGULDAK SAFRANBOLU KASTAMONU SİNOP SAMSUN

19 - 24 Ağustos 2022

Cuma 2022 (1. Gün)

Saat 23.30’da istasyon meydanında buluşmamızın ardından saat 23.45’da Maşukiye’ye hareket.

Cumartesi 2022 (2. Gün)

Saat 07.30 sularında varacağımız adeta cennetten bir köşe misali güzelliğe sahip Maşukiye’de alacağımız köy kahvaltımızın ardından kısa bir serbest zaman veriyoruz. Misafirlerimiz kısa bir yürüyüş ile bu doğa köyünün tadını çıkarabilirler. Maşukiye gezmizin ardından Ormanya’ya hareket ediyoruz. Eski adıyla uzun tarla tabiat parkı olarak bilinen yeni inşa edilmiş 4 bin dönüm alandan oluşan Doğal Yaşam Parkı Ormanya’da Ala Geyikler, Ceylanlar, Karacalar ile birlikte 53 farklı türden 467 hayvanı ve bitki türünü görme imkânı bulacaksınız. Doğal Yaşam Parkında aynı zamanda ''Yüzüklerin Efendisi'' ve ''Hobbitler'' Filmi ile tanıdığımız kahramanların kaldıkları evlerin bulunduğu alanı gezerken ilginç mimarideki evlerin doğa ile bütünleşen güzelliğine hayran kalacaksınız. Ormanya ve Hobbit Evler gezimizin ardından Bolu / Gölcük Gölü’ne hareket ediyoruz. En güzel manzara fotoğrafları ile kartpostalları süsleyen Gölcük Gölü’nde geçireceğimiz serbest zaman esnasında göl etrafında harika bir yürüyüş yaptıktan sonra konaklama yapacağımız 4* Otele varış ve doğa ile iç içe odalarımıza yerleşmemizin ardından otelin muhteşem güzellikteki doğasının ve bahçesinin tadını çıkarabilirsiniz. Otelde alacağımız akşam yemeğimizin ardından geceleme.

Pazar 2022 (3. Gün)

Günaydın… Alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Yedigöller’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Yedigöller’de; Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl, Kurugöl’ü keşfediyoruz. Muhteşem doğa içerisinde yapacağımız doğa yürüyüşü sonrasında minibüslerle tekrar Bolu merkeze gidiyoruz. Burada bizi bekleyen otobüsümüze binip Devrek yol güzergâhından Zonguldak’a gidiyoruz. Devrek’e özgü Baston işçiliği hakkında bilgi alabileceğimiz ve alışveriş yapacağımız bir durakta vereceğimiz mola sonrası varacağımız Zonguldak’ta yapacağımız panoramik şehir turu sonrası 5* Dedeman Otele yerleşme ve alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

Pazartesi 2022 (4. Gün)

Günaydın Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 09.30 otelden ayrılıp Amasra’ya hareket ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in şehre baktığı ve Lala’sına dünyanın gözü burası olsa gerek dediği Bakacak Tepesinden kuşbakışı Amasra seyri. Ekstra öğle yemeği sonrasında Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, görülmesi ve Çekiciler Arastasında serbest zaman. Amasra gezimizin ardından Safranbolu’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Türklerin kente geldiklerinde ilk durakladıkları ve belli bir süre yaşadıkları hıdrellez ve yağmur duası kutlamalarını yaptıkları yer olan Hıdırlık Tepesinden önce eski Safranbolu’yu rehberimiz anlatımında tanıyacağız ve kısa bir fotograf molasının sonrasında geçmişe yolculuğumuza başlıyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrasında kendinizi hala Osmanlı dönemini yaşayan bir konağın önünde bulacaksınız. Kaymakamlar Evi. Konağın ilginç mimarisi ve o dönemin yaşam tarzı sizleri büyüleyecek. Kaymakamlar evi gezimizin ardından yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Safranbolu’nun konaklama ve ticaret merkezi olan Cinci Han’ı görerek Arasta Çarşısına geliyoruz. Burada ahşap ve bez dokuma ürünlerden satın alabilirsiniz. Ayrıca yol boyunca size ikram edilen safranlı lokumların tadına bakabilir ve bunlardan da satın alabilirsiniz. Safranbolu gezimizin ardından Cam Teras’a gidiyoruz. İncekaya Kanyonu üzerinde yapılan terası ve manzarasını gördükten sonra konaklayacağımız otele hareket. Otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası geceleme.

Salı 2022 (5. Gün)

Günaydın saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Yörükköy’e uğruyoruz. Burada Kasım Sipahioğlu Konağı ve Tarihi Çamaşırhaneyi gezdikten sonra Kastamonu’da, Şerife Bacı ve Atatürk Anıtı, Nasrullah Köprüsü ve Nasrullah Meydanı görüldükten sonra Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı’na gidiyoruz. Çarşıda vereceğimiz kısa kahve molamızın ardından Sinop’a hareket.Yaklaşık 2 saatlik manzarası bol yolculuk sonrasında ülkemizin kuzeydeki en uç şehri olan Sinop’u keşfe başlıyoruz. Şimdilerde müze olarak kullanılan ve yüzlerce roman, dizi, film ve şarkıya konu olmuş,  birbirinden dramatik hayat hikâyelerinin yaşandığı Sinop Kapalı Cezaevi’ni gezeceğiz. Sonrasında şehrin tarihi sokaklarında yürüyüş yapacağımız serbest zaman esnasında Kale Burçları görüldükten sonra Türkiye’de fiyort oluşumuna tek örnek olan Hamsilos Fiyordu’na gidiyoruz. Doğa harikası Hamsilos görüldükten sonra konaklayacağımız 4* Otele hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası geceleme.

Çarşamba 2022 (6. Gün)

Günaydın saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Samsun’a hareket ediyoruz. Alaçam, Bafra, gibi Karadeniz’in en güzel manzaralı ilçelerini geçerek varacağımız Samsun’da Bandırma Vapuru, İhtişamlı görüntüsü ile kentin sembollerinden olan Atatürk Heykeli’ni görüp Çorum, Alaca, Yozgat, Kayseri yol güzergâhından Adana’ya hareket. Geç saatte Adana’ya varış ve turumuzun sonu. Bir başka seyahatte görüşmek üzere…

Tarih Açıklama
19.08.2022
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 3.300TL 3.450TL 3.500TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90TL 90TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1.900TL 1.950TL 2.000TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 2.600TL 2.700TL 2.750TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 1.000TL 3.450TL 1.050TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Önemli Not

Sezon yoğunluğu dolayısı ile konaklama yapılan otelde değişiklik olabilir. Tur kalkışından 2 gün öncesinde bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.

 

Uyarı

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.

Tur Adı Batı Karadeniz İncileri
Tur Tarihi 19.08.2022
Gezilecek Yerler Bolu Maşukiye Hobbit Evler Ormanya Gölcük Gölü Yedigöller Amasra Zonguldak Safranbolu Kastamonu Sinop Samsun
Geceleme 4 Gece 5 Gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana
Kişi Başı 3300 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Bedeninize ve Ruhunuza Tamda Bu Dönemde İyi Gelecek Bir Tatil

Bu Turu Paylaş