sıradan bir karadeniz turundan çok daha fazlası

ARTVİN BORÇKA ŞAVŞAT MENÇUNA KARS ERZURUM

Kamilet Vadisi, Çifte Köprüler, Arhavi, Karçal Dağları, Meydancık Yaylası,
Stave Festival  Alanı, Bazgiret Şelalesi, Şirata Gölleri, Balıkgöl, Tibeti Kilisesi,
Palandöken Dağı, Girlevik Şelalesi, Tortum Şelalesi
16 - 22 Ağustos 2020
SADECE 1 ÖZEL GEZİ

2020 1. Gün:

18.00 İstasyon önünde buluşma 18.30 Niğde - Kayseri - Sivas - Gümüşhane Erzincan yol üzeri Erzurum’a hareket.

2020 2. Gün:

Sabah Erzurum’a varış ve Palandöken Kayak Merkezinde 4* Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Anadolu’nun beylikler dönemi ilk devletlerinden Saltuklulara ait mimari üslubu en iyi yansıtan Üç Kümbetler’e ulaşıyoruz Emir Saltuk Türbesi ve diğer iki türbeyi gezdikten sonra Erzurum’un simgesi Çifte Minareli Medreseyi gezmeye başlıyoruz. “usta, çırak” efsanesi gibi birçok efsane yede konu olan yapıyı gezdikten sonra Oltucular Hanı’na hareket ediyoruz. Burada verilen serbest zaman sonrası Lala Paşa Camii ve Erzurum Kongre binasını gezdikten sonra ekstra öğle yemeği molası vereceğiz. Cağ Kebabı, Kadayıf Dolmasını gibi yöresel lezzetleri yerinde tadabilirsiniz. Yemek sonrası Tortum Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelalede verilen mola sonrası Artvin’e hareket. Deriner Barajı boyunca iki saatlik yolculuk sonrası Artvin’e varış. 4* Grand Artvin Otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası dinlenme.

2020 3. Gün:

Günaydın… Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Arhavi’ye hareket. Arhavi’de otobüsten minibüslere geçerek minibüslerle gezimize devam edeceğiz. Marsis Dağının eteklerinde bulunan yemyeşil Kamilet Vadisi ve Deresi boyunca ilerleyeceğimiz yolda ilk olarak Çifte Köprüler’i göreceğiz. Osmanlı tarafından yaptırılan köprüleri gördükten sonra Mençuna Şelalesi’ne yürüyüş yapacağız. 90mt. Yükseklikten düşen Türkiye’nin en uzun şelalelerinden bir tanesi olan Mençuna Şelalesi’ne varış. Bu doğa harikası manzaraları fotoğrafladıktan sonra tekrar başladığımız noktaya dönüp burada ekstra öğle yemeğimizi alıp tekrar minibüslerle otobüsümüze dönüş yapıyoruz. Arhavi’de otobüsümüze yerleşmemizin ardından yeşilin her tonu bitki örtüsünün çevrelediği Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. Bugünkü Karçal Dağı’ndaki Klaskur (Aralık) Yaylası’nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucu derenin önünü kapatmasıyla oluşan ve etrafı ladin, kayın, gürgen başta olmak üzere birçok ağaç çeşidine ev sahipliği yapan göl kenarında vereceğimiz yürüyüş ve fotoğraf molasının ardından 4* Grand Artvin Otele dönüş ve akşam yemeği sonrası geceleme.

2020 4. Gün:

Günaydın… Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kafkasör Yaylası’na çıkıyoruz. Geleneksel Boğa Güreşi alanını gördükten sonra yayla yürüyüşümüzü yapıp Artvin kent ormanları manzarası eşliğinde yönümüzü Karçal Dağlarına çeviriyoruz. Meydancık Çayı boyunca varacağımız Meydancık’ta Dutlu Kalesi’ni gördükten ve fotografladıktan sonra Meydancık Satave Festival alanına gidiyoruz. Burada kısa bir dinlenme sonrası orman içi yürüyüşümüzü yapıp sonrasında kısa bir çay molası ardından Maden Köyü’ne geliyoruz. Burada Bazgiret Şelalesini gördükten sonra Şavşat’a gidiyoruz. Şavşat’ta konaklayacağımız yayla oteline varış ve alacağımız akşam yemeğimizin ardından geceleme.

2020 5. Gün:

Günaydın… Otelde alacağımız kahvaltı sonrası yeşile doyacağınız bir yolculuk ile Şavşat’ın en büyük köyü olan Pınarlı Köyü‘nden geçerek Balıkgöl’e varıyoruz. Burada kısa bir yürüyüş ile Arsiyan Dağı eteklerinin muhteşem manzarasını izleyerek çıkacağımız patika bizi Şirata Göllerine çıkaracak. Gürcüce bir isim olan Şirata’nın anlamı suyun renginden dolayı beklemiş yoğurt suyu anlamına gelmekte. Büyük ve Küçük Şirata göllerini gördükten sonra Balıkgöl’üne geliyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrası muhteşem bir ortamda ekstra öğle yemeklerimizi alacağız.  Bu güzel göller gezisinin ardından yönümüzü tekrar Şavşat’a çeviriyoruz ve Şavşat Karagöl’e geliyoruz. Eski Şavşat Evleri arasından geçerek ulaşacağımız Şavşat Karagöl’ünde dilerseniz ekstra kayık turu yapabilir ya da harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Karagöl gezimizin ardından Tibeti Kilisesi’ni görüp Şavşat’taki otelimize dönüyoruz. Akşam alacağımız yemek sonrası geceleme.

2020 6. Gün:

Günaydın… Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ardahan üzeri Kars’a hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde varacağımız Kars’ta alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Kars merkeze gidiyoruz. Rus işgali sırasında yapılan taş binalar arasında adeta kendimizi zamanda yolculuğa bırakarak Kars Kalesi’nin eteklerine kadar ilerliyoruz. Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), 12 Havariler Kilisesi, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), El Harakani Türbesi, Kars Kalesi ve Taş Köprü başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Kars şehir turumuzu tamamladıktan sonra yöresel peynir ve bal tadımı / alışverişi yaptıktan sonra Erzurum’a hareket ediyoruz. Palandöken’de konaklama yapacağımız 5* Polat Otele varış ve odalarımıza yerleşme sonrası alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

2020 7. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Erzincan / Tercan’a hareket. Tercan’da Girlevik Şelalesi’ni gördükten sonra Erzincan - Sivas - Kayseri - Niğde yol üzeri Adana’ya hareket.

Tarih Açıklama
16.08.2020
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 1.750TL 1.830TL 1.890TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90TL 90TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 890TL 925TL 960TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1.390TL 1.445TL 1.500TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 590TL 1.830TL 630TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

Önemli Not

Sezon yoğunluğu dolayısı ile konaklama yapılan otelde değişiklik olabilir. Tur kalkışından 2 gün öncesinde bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.

Uyarı

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.

Tur Adı Artvin Borçka Şavşat Mençuna Kars Erzurum
Tur Tarihi 16.08.2020
Gezilecek Yerler Artvin, Borçka, Karagöl, Şavşat, Kamilet Vadisi, Çifte Köprüler, Arhavi, Karçal Dağları, Meydancık Yaylası, Stave Festival Alanı, Bazgiret Şelalesi, Şirata Gölleri, Balıkgöl, Tibeti Kilisesi, Palandöken Dağı, Girlevik Şelalesi, Tortum Şelalesi, Kars, Erz
Geceleme 5 Gece / 7 Gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana, Tarsus
Kişi Başı 1750 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Mevsim hep bahar olsun diyorsan ve sıradan Karadeniz turu istemiyorsan bu tur tam senlik...

BU TURU PAYLAŞ

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL