tarihin izinde ANTAKYA

PAYAS SAMANDAĞ HARBİYE VAKIFLI KÖYÜ İSKENDERUN

Titus Tünelleri, Musa Ağacı, Antakya Mozaik ve Arkeoloji Müzesi

St. Pierre, Cin Kule, Kilisesi, Cehennem Kayıkçısı Haron Kabartması

Habib Neccar Camii, Uzun Çarşı, Belen Yaylası 

gurme lezzetler eşliğinde arap gecesi eğlencesi
27 - 28 Haziran, 03 - 04 Ekim, 07 - 08 Kasım 2020

2020 1. Gün:

Sabah saat 07.00’da istasyon meydanında buluşmamızın ardından, saat 07.30’da Payas’a hareket ve yaklaşık 45dk. Yolculuk sonrasında Payas’a varış. 1516 Mercidabık Savaşı ile Osmanlı topraklarına dahil edilen Payas’ta ilk olarak katılan Sokullu Mehmet Paşa Külliyesini geziyoruz. 1574 yılında Kaptan - ı Derya Sokullu Mehmet Paşa tarafından Mimar Sinan ve Hassa Mimarlar teşkilatına yaptırılan Külliye içerisinde 1350 yaşındaki Anıt Zeytin Ağacı’nı da göreceğiz. Külliye gezimizin ardından yine bir Osmanlı eseri olan Payas Kalesini de gezip sahile geçiyoruz. Yine Osmanlı tarafından savunma ve gümrük kontrol amacıyla yaptırılan Cin Kule’yi gördükten sonra kısa bir dinlenme molası verip Antakya’ya hareket ediyoruz. Amanos Dağlarından aşağı inerken Amik Ovası’nın bereketli ovasının güzelliğine birde günümüz rüzgar güllerinin görüntüsü eklenince keyifli manzaralar eşliğinde bir yolculuk sizleri bekliyor. Antakya’ya varışımız ile ilk olarak St. Pierre Kilisesine geliyoruz. Hristiyanlığın ilk kilisesi olan doğal mağara içerisinde kurulmuş ve Habib Neccar Dağının eteklerinde bulunan bu kiliseyi gezdikten sonra Cehennem Kayıkçısı Haron Kabartmasını da görüp ekstra öğle yemeğimizi almak üzere buradan ayrılıyoruz. Uzun Çarşı’da alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Asi nehri kenarında yürüyüşümüzü yaparak Habib Neccar Camii’ne gidiyoruz. Pagan Tapınağının olduğu yere Arap egemenliği döneminde inşa ettirilen Anadolu’nun bilinen ilk Camisi olma özelliğindeki yapıyı gezdikten sonra Antakya’nın tarihi sokaklarını görerek aracımıza yerleşip Harbiye’ye gidiyoruz. Roma döneminin sayfiye yerleşim alanlarından olan Harbiye Şelaleleri ve doğal güzelliklerini göreceğimiz doğa yürüyüşü esnasında buraya tarihsel adını veren Dafne (Defne) Hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra serbest zaman sonrası konaklayacağımız Harbiye manzaralı 4* Boğaziçi Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi Arapça ve Türkçe müzikli eğlence eşliğinde alacağız. Damak çatlatan Antakya mezeleri ve yemekleri ile harika künefesinin eşsiz keyfi sonrası otelde geceleme.

2020 2. Gün:

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Samandağ’a hareket ediyoruz. Çevlik sahilinde Roma İmp. Vespasian tarafından kenti su ve sel baskınlarından korumak amacıyla yapımına başlanan Tünel oğlu Titus tarafından bitirilmiş. su kanalları ve mezarları ile zamanın içinde yolculuk yapabileceğiniz Titus Tünelleri’ni gezdikten sonra Samandağ sahilinde kısa bir yolculuk yaparak Hz. Hızır ve Hz. Musa Peygamberin buluştuğu yer olarak bilinen ziyaret yerine geliyoruz. Burada vereceğimiz kısa serbest zaman sonrasında Vakıflı Ermeni Köyü’ne gidiyoruz. Kilise ve Türkiye’de yaşayan son Ermeni Köyü hakkında bilgi aldıktan sonra Hıdırbey Köyü’ne gidiyoruz. Burada Musa Ağacı’nın huzur veren çevresinde çay ve dinlenme molası veriyoruz. Lokal lezzetleri de tadabileceğiniz köy yürüyüşümüzün ardından Antakya merkeze hareket ediyoruz. Antakya’da alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Antakya Müzesi’ni gezeceğiz. Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan müzeyi gezdikten sonra aracımıza yerleşip Türkiye’nin en huzurlu ve aydın ilçelerinden İskenderun’a gidiyoruz. Adını Büyük İskender’in verdiği şehrin şirin sahilinde sahilde vereceğimiz kahve molamızın ardından Adana’ya hareket ediyoruz. Akşam 21.00 sularında varış ve turumuzun sonu. Alisya Turizm’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz…

Tarih Açıklama
03.10.2020
07.11.2020
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 475TL 490TL 500TL
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 90TL 90TL 90TL
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 250TL 260TL 275TL
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 375TL 390TL 400TL
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 130TL 490TL 140TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

ÖNEMLİ NOT
Sezon yoğunluğu dolayısı ile konaklama yapılan otelde değişiklik olabilir. Tur kalkışından 2 gün öncesinde bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.
Uyarı
Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.
Tur Adı Payas İskenderun Vakıflı Samandağ Titus Harbiye / Antakya
Tur Tarihi 03.10.2020
Gezilecek Yerler payas belen iskenderun vakıflı köyü ve antakya müzeleri
Geceleme 1 Gece 2 Gün
Ulaşım Otobüs
Kalkış Noktaları Adana
Kişi Başı 475 TL
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Antakya gecelerini ve eğlencesini merak ediyorsan ve tarih tutkunuysan bu tur senlik...

BU TURU PAYLAŞ

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL