İTALYA’NIN MASALSI BÖLGESİ PUGLİA

Bari Brindisi Otranto Lecce Alberobello Martina Franca Matera

Itria Vadisi Baia de Turchia

25 - 30 Temmuz 2022

2022 1.Gün

Sabah saat 03.00’da Adana Şakirpaşa Havalimanında buluşarak, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından  THY TK 2451 sefer sayılı uçuşu ile saat 04.05’de İstanbul’a hareket. 05.45 İstanbul Havalimanına inişimiz sonrası dış hatlarına geçerek yine THY TK 1445 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.35’de İtalya Bari kentine uçuyoruz. 2 saatlik uçuş sonrası 08.35’de varacağımız Bari’de bizleri bekleyen aracımız ile Bari turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız panoramik turumuzda; Teatro Margarito, Lungo Maro Nazaria Sauro Liman Caddesi, Porto Vecchio, Yeni Liman, Belediye Sarayı, Hükümet Konağı görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrası Brindisi’ye hareket. Yolumuz üzerinde Adını Yunanca’da “Yeni Şehir”’ anlamına gelen “Astu Neon”dan alan Ostuni şehrini geziyoruz. İlk yerleşimi milattan önce 600 senelerine kadar uzanan tarihi şehir Ostuni, kendisine yapılan “inci” benzetmesini fazlası ile hak etmektedir. Üzüm bağları ve zeytin bahçeleri ile sarılmış ve Adriyatik Denizi’ne hâkim bir tepede yer alan Ostuni’de Akdeniz mimari örneklerinden olan beyaz taş evleri, dar sokakları, kemerli geçitleri, helezonlu merdivenleri ile bizleri etkileyecek şehir gezimizin ardından Brindisi’ye hareket. Konaklama yapacağımız 4* Otele yerleşme ve otelde alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

2022 2. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Otranto & Lecce Turu'na çıkıyoruz. İlk olarak Adriyatik kıyısında bulunan Salento yarımadasının en doğu ucunda bulunan Otranto'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 3 saatlik yolculuk sonrası 1480 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun 13 ay kadar kısa bir süre elinde tuttuğu ve Fatih'in ölümü üzerine gereken önem verilmeyince geri çekilmek zorunda olduğu turkuaz rengi bir denize hakim şirin bir İtalyan kasabası Otranto’da; Otranto Kalesi ve Bizans freskleriyle süslenmiş katedrali, sahil şeridi görülecek yerler arasındadır. Bu şirin kasabadan sonra Lecce’ye doğru yola çıkıyoruz. Güney'in Floransa'sı olarak bilinen şehirde dar sokakları çevreleyen sarı taşlı binaları, Santa Croce Bazilikasını, Sant'Oronto Meydanı, Anfi Tiyatro gibi önemli yapıları görüp vereceğimiz serbest zaman sonrasında tekrar Brindisi’deki otelimize dönüyoruz. Alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

2022 3. Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Alberobello'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 1 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Alberobello Itria Vadisinde ülkemizde de benzerlerini Harran’da görebileceğimiz konik yapıdaki Trullolar karşılayacak bizleri. 1995 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine alınmış bölgenin konik evlerle süslü sokaklarında yapacağımız gezimizin devamında Puglia’nın simgelerinden olan Castellana Mağaraları‘na gidiyoruz. Altamura kireçtaşı olarak bilinen kalsiyum karbonat ve tortul kayalardan oluşan mağara gezimizin ardından Antik çağlardan beri bir yerleşim merkezi olan ve günümüzde de Roma İmparatorluğuna ait birçok eser bulunan günümüzün sahil şehri Polignano Amare’nin gezilmesi sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2022 4.Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Taş evleri, tarihi atmosferi, dillere destan taş ve mağara otelleri, şarapları ve enfes yemekleriyle gönülleri fethetmeye hazır olan Matera şehrine gidiyoruz. Mistik havası, daha kente ayak basar basmaz sizi sarıverecek şehrin dünya tarihinde üzerinde yerleşimin kesintisiz devam ettiği en eski şehri olması da ayrı bir özelliği. 1950 yıllarına kadar sıtmanın kol gezdiği ve şimdilerde ise İtalya turizminin parlayan incisi olan Matera şehri gezimizin ardından Martina Franca şehrine doğru hareket ediyoruz. Taranto’nun Arap istilasından kaçan mülteciler tarafından 1300’lü yıllarda kurulan Martina Franca şehri, 1310’dan bu yana bölgenin en önemli ticaret merkezi konumunda yer alan şehir ticaret yolları üzerinde olmasından dolayı zenginleşen şehirde kaleler, saraylar, surlar inşa edilmiş. Puglia bölgesinde yer alan  Itria Vadisinin kalbinde olan şehirde yapacağımız gezimizin ardından tekrar otelimize dönüş. Otelimizde alacağımız yemek sonrası geceleme.

2022 5.Gün

Günaydın… Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Gallipoli’ye doğru hareket ediyoruz. Küçük bir yarımada üzerinde kurulu olan ve geçmişte önemli bir liman kentiyken şuan geliri tamamen turizmden kaynaklı bu şirin kentimizde yapacağımız gezimizde eski şehir, San’tagata Katedrali, Santa Maria Katedrali, Angione Kalesi görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrası yolumuzu Laghetto Cave Di Bauxite e çeviriyoruz. Kullanılmayan eski bir boksit ocağı olan ve yağmur sularıyla oluşmuş bu gölette eşsiz manzaranın tadını çıkaracağız. Mars’taymış hissi uyandıran bu parlak kırmızı topraklı zemin ve manzarada huzurlu bir zaman geçireceğiz. Gezimiz sonrası ismini bizden almış olan Baia de Turchia ya gidiyoruz. Kısa bir deniz keyfi yapacağımız bu koyda hem berrak suların hem de muhteşem manzaranın tadını çıkarma şansımız olacak. Gezimiz sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

2022 6.Gün

Sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyor ve önemli bir şarap müzesi olan La Cantina Frrud a doğru yola çıkıyoruz. Brindisi’ ye 160 km mesafede bulunan Altamura merkezdeki bu 16. Yy’dan kalma mahzen ve şarap üretim ekipmanları 2017 yılında oluşa bir fikirle canlandırılmıştır. Müzedeki gezimizin ardından şarap tadımımızı da yaparak gezimizi sonlandırıp Bari’ye doğru yol alıyoruz. Bari de geçireceğimiz kısa bir serbest zaman sonrası havalimanına hareket ediyoruz.  Türk Havayollarının TK 1465 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.20’de İstanbul'a hareket. Saat 05.50’da İstanbul Havalimanına varış ve İç hatlar terminaline geçerek yine Türk Havayollarının TK 2458 sefer sayılı saat 07.30 uçuşu ile Adana’ya hareket. 08.55 Adana’ya inişimizi takiben turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek üzere…

Tarih Açıklama
NAKİT & K.K TEK ÇEKİM K.K 3 TAKSİT K.K 6 TAKSİT
KİŞİ BAŞI 1390EURO
0-2 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA)
3-6 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1190EURO
7-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 1290EURO
TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 290EURO

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI KONAKLAMA FİYATLARIDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE OTEL SEÇİMİNE GÖRE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKINI TUR ÜCRETİNE EKLEMEK ZORUNDADIR. TAKSİK SEÇENEKLERİ WORLD - AXESS - MAXİMUM BONUS BANKA KARTLARINA YAPILMAKTADIR. 3 YAŞ ALTI ÇOCUK KOLTUK ALMAZSA SADECE 90 TL SİGORTA ÖDER.

TUR ÖNCESİ ÖDEME ALINMAMIŞ HİÇ BİR REZERVASYON TARAFIMIZCA KESİN SAYILMAMAKTADIR

 Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze Ücretleri, Şoför ve Rehber Bahşişleri, Dâhil Olmayan Tüm Yemek ve Program Dışı Harcamalar

 

Covid-19 Önlemleri

  • Turlarımızın akışını, mümkün olduğunca açık havada zaman geçirilecek şekilde tekrar düzenledik.
  • Tur boyunca konaklayacağımız otellerin, resmi olarak hijyen kurallarına uygunluğunu duyuran ve taahhüt eden oteller olmasına dikkat ediyoruz.
  • Yolcularımızın ve tur liderlerimizin sağlığı için hijyen kiti stokumuz hazır.
  • Turlarımızda ziyaret edilen müze, ören yeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerler için anlayışınızı bekleriz.
  • Seyahat Sağlık Sigortası Covid-19 tedavisini kapsamaktadır. Acentamızın her turunda bu konuya özen gösterdiğini ve sigortasız yolcu taşımadığını bilgilerinize sunarız.
Tur Adı İtalya’nın Masalsı Bölgesi Puglia
Gezilecek Yerler Bari Brindisi Otranto Lecce Alberobello Martina Franca Matera Itria Vadisi Baia De Turchia
Geceleme 5 gece 6 Gün
Ulaşım UÇAK
Kalkış Noktaları Adana
Kişi Başı 1390 EUR
Bu Tura Neden Gitmeliyim ? Farklı Bir Rota Arıyorsan

Bu Turu Paylaş